SPONSORLU

İş hayatında mutluluğun sırrının mola anlarında saklı olduğunu gösteren 5 öneri!


İş ve ofis hayatı denilince birçok işinin aklına günlük koşuşturmacalar, elektronik posta trafiği ve bir türlü geçmek bilmeyen saatler geliyor. Esasında günlük iş vaktinde kullanılan verimli mola anları; sizin bir anlık tüm stresten ve günlük koşuşturmacadan uzaklaşmanıza ve kendinizi yenilemenize sebep olabiliyor. Daha iyi bir iş ortamına sebep olan mola anlarını nasıl değerlendireceğiniz ise tamamen size kalmış. İşte sizler için 5 öneri!

İş arkadaşlarınızla kahve için 
Gün boyu iş konuştuğunuz arkadaşlarınızı daha yakından tanımak ve sosyalleşmek için en ideal zamanlardır molalar… 10 dakika kahve içmeyle başlayan muhabbetler, yıllarca sürecek dostluklara dönüşebileceği gibi,  gerek sektörel gerekse de hayata dair yeni bilgiler edinmenizi sağlayabilir.  
Ufak egzersizlerle kendinizi rahatlatın
Gün boyu bilgisayar başında çalışan kişilerin uzun süre hareketsiz kalmaları, pek çok hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. Özellikle boyun ve sırt ağrılarını önlemek için gün içinde sadece 10 dakikanızı ayırarak masa başında yapacağınız hareketlerle vücudunuzu esnetebilir ve böylelikle stresinizi de azaltabilirsiniz. 

Müzik dinleyin

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre; müzik dinlemek, stresi büyük ölçüde azaltıyor. Çok bunaldığınız bir anda, her şeyi bir kenara bırakın ve sadece 5-10 dakikanızı ayırarak sevdiğiniz bir şarkıya odaklanın. Şarkı bittiğinde stresiniz de büyük oranda azalacağından çok daha verimli çalışmaya devam edebilirsiniz. 

Sevdiklerinizi arayın
Sesin rahatlatıcı etkisinden bahsetmişken… Sevdiğiniz birini arayıp hatırını sormak da yapılabileceğiniz bir diğer keyifli alternatif olabilir. Ondan duyacağınız bir güzel cümle ya da haber, günün geri kalanını daha motive bir şekilde geçirmenizi sağlayabilir. 
Eğlendirirken bilgilendiren içerikler okuyun
Ne kadar uzman olursanız olun, bazen aynı konuya odaklanmak zorunda olmanız hata yapma riskinizi yükseltebilir. Bir işe aşırı yoğunlaştığınız halde sonuç elde edemiyorsanız; kendinize 5-10 dakika verin ve internette gezinin, eğlenceli içerikler okuyun. Böylelikle hem zihniniz rahatlar hem de yeni bilgiler edinebilirsiniz. 
 Hayata dair her şey, Halkbank Kültür ve yaşam’da sizi bekliyor! 
Detaylı bilgi için tıklayınız