Tarihi Yarımada’da Yatırımın Tam Zamanı

Her sokağı tarih kokan bir metropoldür İstanbul… Özellikle de Tarihi Yarımada sokakları, tarihin tozlu sayfalarında yerini almış büyük isimlerle her an karşılaşabilir ve o günlere gidebilirmişsiniz hissi uyandırır. Hâl böyle olunca da Tarihi Yarımada'yı bir turist misali keşfe çıkmak yapılabilecek en keyifli etkinliklerden biridir. Peki, bu keşifte sizi neler bekliyor?
İşte detaylar…

Tarihi doku içinde zamana yolculuk yapın

Tarihi Yarımada, şimdilerde esnaf dükkanlarının yer aldığı Eminönü'ndeki tarihi hanlarla karşılar sizi, ilerledikçe Topkapı Sarayı'ndan Yerebatan Sarnıcı'na Sultanahmet'ten Ayasofya'ya kadar tarihi dokunun en iyi örneklerine şahit olursunuz.

Sahaflar Çarşısı ve Kapalı Çarşı’da zaman kavramını unutun

Eminönü, Çemberlitaş ve Beyazıt Meydanı’ndaki tarihi çarşılar zaman kavramını unutmak için en uygun yerlerdir. Baharat kokulu Mısır Çarşısı’ndan sonra, göz alıcı takı örneklerine rastlayabileceğiniz Kapalı Çarşı’da zaman geçirmek ve ardından Sahaflar Çarşı’nda başka yerde bulunması neredeyse imkânsız kitaplar arasında kaybolmak apayrı bir keyiftir.

Meydanlarda oturup İstanbul’u dinleyin, esnaf ve sakinleriyle sohbet edin

İsterseniz Sultanahmet Meydanı isterseniz de Beyazıt Meydanı… Tarihi Yarımada’nın meydanlarının huzur veren havasını solumak ve kuşlara yem vermek adeta bir terapi gibidir. Meydanlardaki simitçilerin, mısırcıların ve kestanecilerin deneyimleri ise yeni ilhamlar verir insana.

Haliç’te gün batımının keyfini çıkarın

Bir yanı Haliç bir yanı ise uçsuz bucaksız Marmara Denizi… Evet, balıkçılık tutkunlarının uğrak yeri Galata Köprüsü'nden bahsediyoruz. Burada balık tutmak keyiflidir elbette ama daha keyifli bir şey varsa o da burada gün batımını izlemektir diyebiliriz.

Bu manzaraya komşu olun

Bir gün değil, her gün bu manzaraya gözünüzü açtığınızı bir düşünsenize… Üstelik tam da pek çok şarkı, şiir ve romana konu olan Pierre Loti Tepesi'nin manzarasından… Hayali bile güzel değil mi? Gerçekleşmesi de
imkansız değil!Pierre Lotti ve Haliç'ten başlayıp Tarihi Yarımada'ya kadar uzanan manzarasıyla fark yaratan WE Haliç'le her zaman İstanbul'un kalbinde olun!