SPONSORLU

Doğru Üniversiteyi Seçtiğinizden Emin Olmanızı Sağlayacak 5 Kriter 

Üniversite sonuçları açıklandı. Şimdi, kendiniz için en doğru bölüm ve üniversiteye karar verme zamanı! Peki ama nasıl? Doğru karar verdiğinizden emin olmanızı sağlayacak kriterleri sizin için listeledik. 

Güçlü bir akademik kadro ve köklü bir geçmiş 

Adını gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında köklü bir geçmişle duyurmuş, sayısız başarılara ve anlaşmalara imza atmış bir üniversite; geçmişinden aldığı güç ve deneyimli akademik kadrosuyla öğrencilerine pek çok fırsatlar sunar. Bu anlamda tercih etmeyi düşündüğünüz üniversitenin tarihi geçmişini ve akademik kadrosunu detaylıca incelemeniz, üniversite yaşamınız boyunca alacağınız eğitim hakkında doğru ipuçları edinmenize yardım eder.

24 saat yaşayan bir kampüs ortamı 

Sadece köklü bir geçmiş ve güçlü bir akademik kadro yetmez! İyi bir üniversite; aktif öğrenci kulüpleri, farklı spor dalları için uygun spor alanları ve kültürel faaliyetleri ile öğrencilerine 24 saat yaşayan sosyal bir kampüs sunmalıdır. Tercih yapmadan önce üniversitenin kampüsünü ziyaret etmeniz ve tüm bu imkânlar hakkında bilgi almanız, kararınızdan emin olmanızı sağlar. 

Katılımcı yönetim anlayışı 
Üniversiteler, öğrencilerin tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre şekillenebilen kurumlar olmalıdır. Çünkü üniversitelerin asıl amacı; gençleri hem sosyal hayata hem de kariyer yaşamına en iyi şekilde hazırlamaktır. Seçeceğiniz üniversitenin yönetimde öğrencilerine ne kadar söz hakkı tanıdığını önceden bilmeniz, üniversite yaşamınızda ne kadar mutlu ve özgüvenli olacağınız hakkında size fikir verebilir. 

Burs imkanı ve yurt dışı fırsatları

İyi bir üniversite, öğrencilerinin başarılarını her zaman önemser ve elde edilen başarıları daha ileri seviyelere taşımak için öğrencilerine pek çok imkan tanır. Burs ve yurt dışı fırsatları, bu imkânlar içinde en önemli olanlarıdır. Tercih yapmadan önce; seçmeyi düşündüğünüz üniversitenin sunduğu burs çeşitlerini incelemeniz ve yurt dışındaki eğitim anlaşmaları hakkında bilgi edinmeniz yararınıza olur. 

Eğitim seçenekleri ve sertifika programları 

Günümüzde tek bir alanda uzmanlaşmak, ilgili sektörde bir adım önde olmak için yeterli olmayabiliyor. Artık yakın alanlar hakkında da fikir sahibi olmak ve bu alanlarda da belli bir yetkinlik kazanmak gerekiyor. Üniversitelerin yan dal, çift ana dal ve sertifika programları tam da bu amaca hizmet ediyor. Tercihinizi yapmadan önce seçmek istediğiniz alanı destekleyici hangi eğitimleri alabileceğiniz hakkında bilgi edinmeniz kariyerinizi şimdiden planlamanızda etkili olur.

132 YILLIK GELENEK, 'IŞIK'LI GELECEK! 
Işıklı geleceği seçmek, geleceğe bugünden hazırlanmaya başlamak için önemli bir adımdır. Sizi de Işık Üniversitesi’nin bir üyesi olmaya davet ediyoruz. 
Detaylı bilgi için tıklayınız