Son Yıllarda Yükselişe Geçen Meslekler

Teknolojinin ve yaşam standartlarımızın sürekli gelişim hâlinde olması, gündelik yaşamlarımızda farklı ihtiyaç ve ilgi alanlarını beraberinde getiriyor. Hâl böyle olunca da 10 yıl öncesine kadar hiç duymadığımız pek çok meslek grubu, artık en çok ilgi gösterilen meslekler olarak öne çıkıyor. Ama bazı meslekler var ki onların modaları hiç mi hiç geçmiyor! Peki, hangi meslekler bunlar? Detayları içeriğimizde saklı…

Havacılık

Gelişen teknolojiyle birlikte eskiden lüks olarak algılan pek çok hizmet, artık yaşamımızın bir parçası hâline gelmiş durumda. En büyük gelir kaynaklarından biri turizm olan ülkemizde, yeni açılan havaalanları ve havayolu şirketleri de düşünüldüğünde havacılık sektöründe alınacak nitelikli bir eğitimle gelecek kaygısı yaşamak pek mümkün gözükmüyor.

Havacılık eğitim programları hakkında detaylı
bilgi edinmek için tıklayınız

Aşçılık

Adeta bir sanat eseri gibi her ayrıntısı özenle hazırlanan bir tabağın müşteriler tarafından takdir görmesinin verdiği mutluluğun yanı sıra servise hazırlık aşamasında da duyulan o muhteşem haz, günümüzde pek çok gencin ilgisini aşçılık eğitimine yöneltmiş durumda. Aynı zamanda yüksek bir gelir imkânı da sunan aşçılık, hatta farklı alanlarda uzman kişilerin bile ikinci uzmanlık olarak değerlendirmek isteyecekleri kadar popüler bir meslek. Ülkemizin leziz tatları ve her yıl yenileri eklenen şık restoranlar düşünüldüğünde bu durum çok da şaşırtmıyor.

Aşçılık eğitim programı hakkında detaylı bilgi
edinmek için tıklayınız

Sağlık programları

Her şeyi ihmal edebiliriz ama sağlığımızı asla! İstatistikler, ülkemizde son on yılda hastane sayısında toplamda %26'lık bir artış yaşandığını gösteriyor. Bu da doğal olarak sağlık sektöründe istihdam edilecek yeni nitelikli insan gücü anlamına geliyor. Tabii sağlık deyince akla sadece medikal sağlık gelmemeli. Dört bir yanı şifa dolu ülkemizde, son on yılda sağlık turizmi alanında hizmet veren hastaneler, termal oteller, spa-wellness ve sağlık turizmi acenteleri de düşünüldüğünde bu alanda uzmanlaşmak isteyenlerin kariyer şansı oldukça parlak görünüyor.

Sağlık eğitim programları hakkında detaylı
bilgi edinmek için tıklayınız

Mimari Restorasyon

Yüzyıllardır pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ülkemizde, tarihi dokunun korunması elbette çok önemli. Farklı işçilik ve malzeme kullanılarak inşa edilen bu yapıların aslına uygun restore edilebilmesi için yapıların uzmanlarca analiz edilmesi gerekir. Bu anlamda restoratörlere duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır.

Mimari restorasyon eğitim programı hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayınız

Turizm

Turizm sektörü, her bölgesi keşfedilmeyi bekleyen ayrı güzelliklerle dolu ülkemizde her geçen gün daha fazla büyümesiyle dikkat çekiyor. Türkiye Turizm Stratejisi 2023 eylem planında alınan kararlara bakıldığında da bu büyümenin daha çok artması bekleniyor. Ülkenin doğru tanıtımı ve memnuniyet kriterleri de düşüldüğünde turizm sektöründe uzmanlaşmış kişilere duyulan ihtiyacın hiç bitmeyeceği kolaylıkla ön görülebiliyor.

Turizm eğitim programları hakkında detaylı
bilgi edinmek için tıklayınız

Uygulamalı Eğitimin Adresi: Kapadokya Meslek Yüksekokulu!

İşini tatilde özlemeyen yanlış meslekte demektir. Gelin, "sizin için" doğru mesleği birlikte bulalım!