SPONSORLU

7 günde detoks trendini hayatınıza nasıl dâhil edebilirsiniz?

Günlük hayatın koşuşturmaları, şehir hayatının karmaşası, stres ve benzeri durumlar hem bedenimizi hem de ruhumuzu yıpratan, hayat kalitesini düşüren etkenlerin başında geliyor. Pek çoğumuzun yorgunluk, halsizlik, cilt kuruluğu ve cildin parlaklığını yitirmesi gibi durumlardan şikayetçi olması tesadüf değil! Son zamanlarda pek çok kişi tarafından tercih edilen ve adeta bir trend hâline gelen detoks uygulamaları, bedenimiz ve ruhumuz üzerinde biriken tüm bu olumsuzluklara karşı başarılı çözümler sunuyor. Detoks trendini hayatımızın bir parçası haline getirmek sanıldığı kadar zor değil. Eğer detoks programınıza bağlı kalır ve düzenli olarak uygularsanız 7 gün içerisinde ilk olumlu sonuçları almanız mümkün… İşte detaylar…

Pazartesi: Daha fazla su için!

Tüm uzmanların üzerinde hemfikir olduğu konuların başında geliyor; yaşam kaynağımız olan su, sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazı! Vücut ısısını düzenleyen, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan suyu daha fazla tüketmeli, kendinize su içme alışkanlığı kazandırmalısınız. Düzenli su tüketimi hem bedensel hem de ruhsal sağlığınız için kritik öneme sahip. Unutmayın, su her zaman en önemli detoks içeceğidir!

Salı: Teknolojiyle aranıza mesafe koyun!

Dijital detoks hayatımıza yeni yeni giren bir kavram… Günlük yaşantımızın büyük bölümü dijital cihazlarla bir arada geçiyor. Kimi zaman, dijital dünyaya bağımlı hâle gelebiliyoruz. Bu bağımlılık da hem bedenimiz hem de ruhumuz üzerinde tahribat yaratıyor. Hayatınıza uygulamaya çalıştığınız detoks sürecinin bir parçası olarak teknoloji ve dijital yaşam ile aranıza bir mesafe koymalısınız. Bilgisayarınız veya cep telefonunuzdan bir süre ayrı kalmak emin olun size iyi gelecek! 

Çarşamba: Sporun gücünden faydalanın

Düzenli spor yapmanın sağlığınıza nasıl bir fayda sağladığını cümlelere sığdırmak çok zor. Yaşam kalitesini arttırmanın, fiziksel performansınızı geliştirmenin, vücut ısısını dengelemenin ve bazı olası hastalıkları önlemenin yolu düzenli spor yapmaktan geçiyor. Sizi fazla zorlamayacak sportif aktiviteler ve vücut egzersizleri; detoksu hayatınıza daha kolay bir şekilde uygulamanız konusunda sizin en büyük yardımcınız.

Perşembe: Sıvı detoks karışımları kurtarıcınız olacak

Sıvı tüketimini alışkanlık hâline getirme konusunda zorlanıyorsanız detoks karışımları bu konuda size yardımcı olacaktır. Çeşitli meyve ve sebzelerle hazırlanan detoks karışımlarını düzenli olarak tüketerek günlük yaşantınızda farklı işlerle uğraşırken bile kolayca toksinleri vücudundan atabilirsiniz.

İşte sizin için kolay uygulanabilir bir detoks suyu tarifi: 
1 adet salatalık ve 1 adet limonu küp küp doğrayarak 300 ml suya ekleyin. 
Hazırladığınız suyun içine 10 adet nane yaprağı koyun.
Karışımı 1 gece boyunca buzdolabında bekletin.

Cuma: Ruhsal detoksu unutmayın!

Günlük yaşantınızdaki baskı, stres ve yorgunluk sadece sizi ruhen yıpratmakla kalmıyor, aynı zamanda yaşam kalitesini de düşürüyor. Öfke, pişmanlık gibi sizi geçmişe takılı bırakan duygulardan uzak durmaya özem göstermelisiniz. Gün içinde sizi mutsuz eden olay ve haberlerin üzerinizdeki etkisini azaltmak ve duygularınızı dengede tutmak için, sizi mutlu edecek, kendinizi pozitif hissedeceğiniz aktivitelere daha fazla zaman ayırın.

Cumartesi: Makyajsız bir gün geçirin 

Detoks sürecinizde cildinize nefes alacağı bir zaman yaratmak çok önemli. Gün boyunca makyajsız olmak ve nefes aldırdığınız cildinizi temizlemek sizi daha yenilenebilir kılacak. Kullanımıyla makyaj kalıntılarınızı temizleyebileceğiniz ve cildinizi daha ışıltılı hale getirebileceğiniz micellar sularını keşfetmeyi ihmal etmeyin.

Pazar: Cildinizin de detoksa ihtiyacı var!

Tüm bunları yaparken cildinizin de detoksa ihtiyacı olduğunu unutmayın. Özellikle kil maskeleri, peeling gibi cildin temizliğine yönelik uygulamalar, sizi istenmeyen leke ve yağ birikintilerinden kurtaracak. Cildinizin sağlıklı, ışıltılı ve daha canlı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız; cilt ürünlerinin destekleyici gücünden faydalanın.

Neutrogena, Skin Detox ürün serisiyle cilt bakımında en büyük yardımcınız olacak!
Ciltteki yağ dengelenmesini sağlayan, siyah nokta ve sivilce problemlerini önleyen kilin mucizevi gücü, Neutrogena Arındırıcı Kil Maskesi’yle birlikte detoks sürecinize uyumda en büyük yardımcınız olacak.
İçerisinde Arındırıcı Kil Maskesi, Üç Etkili Micellar Water ve Serinletici Peeling Jel bulunduran Neutrogena’nın yeni Skin Detox serisi, ciltteki her türlü kiri ve toksini hedef alarak cilt temizliğinin ötesinde bir bakım deneyimi sunuyor.
Göz alıcı bir cilt için şimdi keşfetme zamanı!

Icon made by Freepik from www.flaticon.com, Icon made by turkkub from www.flaticon.com, Icon made by smalllikeart from www.flaticon.com