SPONSORLU

Vajinal Hijyen Nasıl Sağlanır?

Kadınların korkulu rüyası vajinal enfeksiyonlardan korunmak için genital hijyene önem vermek gerekiyor. Tabii bu hassas bölgenin temizliğinde de hassas davranılması şart! Konuyla ilgili kulaktan dolma pek çok bilgi mevcut. Peki, hangisine güvenip uygulamalıyız? Konuyu uzmanına sorduk. 
İşte, Jinekoloji Uzmanı Ebru Zülfikaroğlu’nun genital hijyen temizliği hakkında verdiği cevaplar… 

Gün boyu kuruluk için günlük ped kullanın
Yoğun iş ve okul temposu derken gün içerisinde kendimizi ihmal edebiliyoruz. Vajinal akıntının iç çamaşırına bulaşmasını önlemek için en pratik çözüm günlük ped kullanmaktır. Çünkü günlük pedler pamuksu dokularıyla akıntıyı içinde hapseder ve böylece tenin kuru kalmasını sağlar. Kolay değiştirilebilir olmalarıyla da günlük pedler, kullanıcılarına duştan yeni çıkmışçasına bir ferahlık ve tazelik sunar. 
Kıyafet ve iç çamaşırı seçimi önemli  
Vajinal enfeksiyonlar, nemli ortamlarda ortaya çıkar ve ilerler. Bu nedenle genital bölgenin sürekli kuru ve temiz kalması çok önemlidir. Genital bölgeyi terleten dar kıyafetlerden ve teri yüzeyde bırakan iç çamaşırlarından olabildiğince uzak durulmalı, daha rahat kıyafetler ve pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. 

Tuvalet sonrası… 

Genital bölgenin nemli kalmaması çok önemlidir. Bu yüzden tuvalet sonrası yumuşak dokulu ve kokusuz bir tuvalet kâğıdıyla vajinanın kurulanmasına özen gösterilmelidir. Hijyen açısından kuruluma işleminin önden arkaya doğru yapılması gerekir.  

Vajinal duştan kaçının!
Vajinal duş, vajinanın kimyasal dengesini bozarak enfeksiyonlara eğilimli hale gelmesine neden olur. Bu yüzden vajina florasının bozulmaması için genital bölgeye basınçlı su tutmaktan ve yüksek pH değerine sahip sabun kullanmaktan kaçınılmalıdır.
İHTİYACIN NEYSE, ORKİD GÜNLÜK HEP YANINDA!
İncecik ve nefes alan yapısıyla, temiz ve rahat hissetmenize yardımcı olan Orkid Günlük ailesi, her an temiz iç çamaşır giymiş duygusu yaşamanızı sağlıyor. Orkid Günlük ailesinde, ihtiyaçlarınıza yönelik birçok günlük ped çeşidi bulunuyor:
Orkid Yaprak Ince Multiform, 
Orkid Günlük Koruma 
Orkid Extra Koruma 
Unutmadan! Orkid Günlük Koruma'nın tekli paketleriyle, günlük pedinizi gittiğiniz her yerde yanınızda taşıyabilir ve gün boyu ferah kalabilirsiniz. Orkid Günlük ailesi her an sizinle!
Satın Almak İçin Tıklayınız