İstanbul Finans Merkezi’nde Son Gelişmeler Neler?

Planlanan sınırları dâhilinde 1 milyon, çevre bölgelerinde ise 450 bin metrekarelik ofis arzı oluşan ve temelleri 2014 yılında atılan İstanbul Finans Merkezi, Türk ve yabancı yatırımcıların gözdesi konumunda.

Ankara’dan İstanbul’a göç...

Düzenli hayatı seven ve iş yaşamında disiplinden ödün vermemeleriyle bilinen Ankaralılar, SPK ve BDDK’nın yanı sıra T.C. Merkez Bankası, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk GYO, İş GYO, Vakıf GYO gibi Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan kurumların merkezlerinin Ankara’dan İstanbul’a taşınmasıyla birlikte bu özelliklerini İstanbullulara da aşılayarak bu büyük metropolün kaotik ortamından uzak, sakin ve düzenli bir yaşam ortamına katkı sağlayacak.

İFM küçük bir şehir gibi olacak

Bünyesinde okul, hastane, otellerin yanı sıra kültür ve alışveriş merkezleri de bulunduracak olan İstanbul Finans Merkezi aynı zamanda kapsamlı ulaşım ağıyla da dikkatleri çekiyor. Günde 90 bin kişiye ev sahipliği yapması beklenen İFM, yalnızca Türkiye ekonomisinin kalbi değil, aynı zamanda ulaşım sorunu olmadan rahat ve mutlu bir yaşam sürmek isteyenlerin de ilgi odağı.

Uluslararası bir finans merkezi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre; İstanbul Finans Merkezi, içerdiği ofis, konutlar ve yaşam merkezlerinin yanı sıra istihdam edeceği kişi sayısıyla birlikte New York, Londra ve Dubai’deki finans merkezlerinden daha büyük ve ulaşım ağı açısından çok daha gelişmiş olacak. Bunlara ek olarak, projenin başarısı konusunda emin olduklarını belirten Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi’nin 2023 yılına kadar dünyanın en büyük 10 ticaret merkezi arasında yer alacağını ön gördüklerini belirtti.

İnşaatlar devam ediyor, yatırımlar hız kazanıyor

2019 yılının ilk üç ayında tamamlanması planlanan İstanbul Finans Merkezi'nin inşaatları dur durak bilmiyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sürekli değişen ve gelişen bölgenin aynı zamanda Balkanlardaki finansman sıkıntısı çeken ve büyük piyasalara ulaşma imkânı olmayan yatırımcıların Türkiye'de tahvil ihraç etmesinin
önün açılmasını sağlayacağını ön görüyor.

İstanbul Finans Merkezi'nde
yerinizi alın

İstanbul Finans Merkezi’nin hemen karşısında bulunan 32 katlı “akıllı” rezidans projesi Roya Nova; insanı, hayatı ve sürdürülebilir çevreyi odağına alan bir yaşam konsepti sunuyor. Tüm Beklentilerinizi karşılayacak bir yaşam projesi olan Roya Nova’da hem işlerinizi yürütebilmeniz hem de sosyal ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün.

Hayalini kurduğunuz yaşam ve çalışma alanı

Roya Nova’da 3 toplantı salonu, 4 otopark katı, pilates ve grup dersleri de yapabileceğiniz kapsamlı bir spor salonu, sauna, buhar odası, masaj odası, şok duşu, soyunma odaları, sinema salonu, karaoke odası, dostlarınızı ağırlayabileceğiniz ya da evinize sipariş verebileceğiniz restoran, kafe, açık hava sineması, kulvarlı havuz, barbekü alanı ve deniz manzaralı teras, hayatınızı daha keyifli hale getirecek.

Yatırımcıların yüzünü güldüren proje

İstanbul Finans Merkezi'nin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki yapıların değerinin daha da artacağı ön görülüyor. Gelecekte hangi bölgelerin en çok getiri geleceğini bilen ve realist kararlar alan yerli ve yabancı yatırımcıların şimdiden yerlerini aldığı Roya Yapı, İstanbul Finans Merkezi ile birlikte değerini gün geçtikçe artırıyor.