SPONSORLU

Bitcoin İle Nasıl Kazanılır?

Kripto para dünyasına giriş yapmak istiyor ancak yatırımınızı bu dünya içerisinde nasıl değerlendireceğinizi bilmiyor musunuz? İşte, kripto para denildiğinde akla gelen ilk para birimi Bitcoin’le kazançlı çıkmanın yolları…

Ödeme Şekli Olarak Bitcoin Kullanmak
Eğer bir işletmeniz varsa, Bitcoin sistemini kullanarak sattığınız ürün karşılığında Bitcoin kazanabilirsiniz. Kripto dünyasına girmenin en kolay yollarından biri olan bu yöntemde; para yerine Bitcoin ile alışveriş yapma imkanı sağlayan Bitcoin cüzdanı veya QR Kod ile Bitcoin entegrasyonu yapabilirsiniz. 
Tip Usulü Bitcoin Kazanmak
Ödeme yöntemi ile kazanacağınız Bitcoin’ler gibi bahşişte de kazanabilirsiniz. Biraz şansa bağlı olan bu yöntemde, müşterilerinizin ne kadar bonkör olduğunu da görmüş olursunuz Utangaç ifadesi Eğer bir e-ticaret veya blog sitesi sahibiyseniz, sitenize yerleştireceğiniz QR kod ile bağış ve tip şeklinde Bitcoin kazanabilirsiniz.
Bitcoin Madenciliği Yaparak Kazanmak
Eğer daha önceden Bitcoin birikiminiz yoksa sıfırdan kazanmak için Bitcoin Madenciliği yapmanız gerekir. Kendinize bir bilgisayar seçtikten sonra yeni bir Bitcoin işlemini blok zincirine gönderip yeni bloklar için arama yapabilirsiniz. Yani bilgisayarınız yeni bir blok keşfettiğinde Bitcoin almaya başlayabilirsiniz. Bu işlemi teknoloji meraklılarının yapmasını öneriyoruz. Çünkü eğer yeterli donanımınız yoksa ekstra bilgisayar ve elektrik ücreti ödemeyi göze almalısınız.
Faiz Sistemi ile Bitcoin Kazanmak
Hali hazırda Bitcoin’iniz varsa, faiz sistemiyle daha fazla miktara dönmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz doğrudan tanıdığınız birine borç Bitcoin verebilir, zaman içerisinde Bitcoin’ninizin artmasını bekleyebilirsiniz. Ya da Bitcoin bankasını kullanabilirsiniz; sabit miktarda uygulanan faiz oranı zaman içerisinde Bitcoin’lerinizin miktarını arttıracaktır.
Borsa ile Bitcoin Göndermek
Bu yöntem standart borsa mantığında işlemektedir. Bir yerden Bitcoin satın aldıktan sonra doğru zamanı kollayıp başka bir yere daha yüksek miktarlarda satarak kâr elde edebilirsiniz.