26.11.2017 - 14:45 | Son Güncelleme: 26.11.2017-14:48 A-A+

İçimizi dökmeye geliyoruz!

Yabancı Sahne, kuruluşunun 6’ncı yılını Dostoyevski’nin yarım kalan eseri ‘Netoçka Nezvanova’ ile kutladı.

İçimizi dökmeye geliyoruz!

Suç ve Ceza’, ‘Beyaz Geceler’ ve ‘4:48 Psikoz’ gibi önemli oyunları sahneleyen Yabancı Sahne, yeni oyununun galasını KATS Sahne’de yaptı. Oyunun yönetmenliğini Deniz Hamzaoğlu üstlenirken, oyunda, ‘İçerde’ ve 'Çukur' dizilerinde oyuncu koçluğu da yapan Gülay Say ile Zafer Altun rol aldı. Ekibi, bu önemli gecede ünlü oyuncu arkadaşları yalnız bırakmadı. Netoçka'yı canlandıran Say, “Yeni sezonda bu yolu Netoçka’yla beraber yürüyoruz. Onunla çok şey paylaştık ve içimizi dökmeye geliyoruz” dedi. 

Ülkemize yeni bir tiyatro metni kazandırmış olmanın da mutluluğunu yaşadığını belirten oyunun dramaturgu ve yönetmeni Hamzaoğlu da "200 yıl önce uygulanan erksel baskının modern dünyada da aynı güçte olması, yöneten ve yönetilen olgusunun çağlar değişse de hiç değişmediğinin en iyi göstergesi sanırım” yorumunu yaptı.

Dostoyevski’nin diğer eserlerinin gölgesinde kalmış olan ‘Netoçka Nezvanova’, küçük bir kız çocuğunun, çocukluktan ergenliğe geçiş sürecinde hayatı ve kendisini tanıma macerasını, yaşadığı büyük trajedilerden, sevgi ve dostluğa tutunarak sıyrılma çabasını anlatıyor. Büyük yazarın, tamamlanmamış tek eseri olan oyun, Türkiye'de ilk defa Yabancı Sahne'nin yorumuyla 2017-2018 sezonunda seyirciyle buluşuyor.

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.