Mersin

Yerel Haber
06 Ekim 2017 - 16:31

İdlib Ve Arakanlı Müslümanlar İçin Gıyabi Cenaze Namazı

MERSİN (AA) - Mersin'de, Köklü Değişim Dergisi destekçileri, Suriye, Irak ve Arakan'da Müslümanlara yönelik yapılan katliamlarda hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Köklü Değişim Dergisi İl Temsilciliği üyeleri, merkez Akdeniz ilçesindeki cuma namazının ardından Ulu Cami avlusudan toplandı. Burada "İdlib ölüyor, susma. Katliama ortak olma" sloganı atan grup tekbir getirdi.

Grup daha sonra Suriye ve Arakan'da katledilen Müslümanlar için giyabi cenaze namazı kıldı.

Köklü Değişim Dergisi İl Temsilcisi Ebubekir Kösem, yaptığı açıklamada, Suriye, Irak ve Arakan'da Müslümanlara zulüm uygulandığını söyledi.

Binlerce Müslüman'ın katlediliğini belirten Kösem, "Müslüman kardeşlerimiz hastanelerde, okulllarda ve evlerinde katlediliyor. Saldırılarda üç binden fazla Müslüman kardeşimiz öldürüldü. Çocukların enkazlardan çıkan görüntüleri yüreklerimizi parçalıyor. Bu zulümlere karşı sessiz kalmadığımızı ve kardeşliğimizin gereğini yaptığımızı Rabbimize göstereceğiz." dedi.

Açıklamanın ardından dua eden grup dağıldı.

MersinYerel Seçim Sonuçları

Mersin Hava Durumu

21°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.