Iğdır

Yerel Haber
16 Kasım 2017 - 12:18

Iğdır Üniversitesi'nde “Araştırma Projesi” Eğitimi

IHA

Iğdır Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimler Enstitüsü’nden akademisyenlerin katılımıyla araştırma projesi hazırlama eğitimi verildi.
Tuzluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fikret Türkan tarafından organize edilen eğitime, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden sosyal ve fen alanlarında bir çok projeye imza atmış ve TÜBİTAK panellerinde görev almış akademisyen tarafından verildi. Eğitim içeriğinde, projeler ile ilgili temel kavramlar, proje bileşenleri, literatür incelemeleri, araştırmanın planlanması ve örnek proje uygulaması yapıldı. İki gün süren eğitimde akademisyenler kendi aralarında ekipler oluşturarak örnek bir proje sundular. Projeler eğitmen hocalar tarafından incelendi ve düzeltmeler yapılarak uygun bir projenin nasıl olması gerektiği gösterildi.
Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, bu tarz eğitimlerin daha fazla olması gerektiğini belirtti. Rektör Alma, “projeye olan ilgi daha da artması gerekiyor. Eğitime katılan hocalarımız bu eğitimin meyvesi olarak mutlaka bir proje yazması gerekiyor. Bu konuda üniversite olarak her zaman hocalarımızın yanındayız” dedi.
Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, eğitim ile ilgili bilgiler alarak eğitmen hocalara teşekkür belgesi verdi.

IğdırYerel Seçim Sonuçları

Iğdır Hava Durumu

-1°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.