Ege

10.08.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 10.08.2018-3:38

İhracatta güçbirliği

EİB danışmanlık verecek, MÜSİAD üyeleri ihracatçı olacak. EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “İhracatçı sayısını artırmak için işbirliğine hazırız” dedi

Sitene Ekle

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, iç piyasada sektörlerinde öncü, güçlü üye firmalarının ihracatçı kimliği kazanması için Ege İhracatçı Birlikleri’nden (EİB) destek talebinde bulundu. MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi’yi ziyaret etti, MÜSİAD üyelerinden henüz ihracat yapmayanların ihracatçı olması için işbirliği teklifinde bulundu. Eskinazi, MÜSİAD üyelerini, Türkiye Milli Katılım Organizasyonu Ege İhracatçı Birlikleri’nce, 8-10 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan Katar 1. Uluslararası Ürün Fuarı’na katılmaya davet etti.

‘Uzmanlarımız eğitim verir’ 

İhracatla toplumda refahın artacağını kaydeden Eskinazi, “Bunun için ihracatçı sayımızı artırmamız gerekiyor. Bugün 71 bin olan ihracatçı sayımızı 2023 yılında 125 bine çıkarmayı hedefliyoruz. İzmir’deki ihracatçı sayısını artırmak için MÜSİAD ile işbirliğine hazırız. EİB uzmanlarımız MÜSİAD üyelerine ihracatta devlet yardımları eğitimi verebilir” dedi. 

Başkan Ümit Ülkü, Ürdün’de MÜSİAD üyelerinin mağazalarının yer alacağı bir alışveriş merkezi kurma çalışmaları olduğunu, bu proje ile farklı sektörlerde çok sayıda üyelerinin ihracatçı kimlik kazanacağını dile getirdi. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak da, MÜSİAD üyelerine ihracata yoğunlaşmaları önerisinde bulundu. Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Doğan Yağcı ise mobilya sektöründe üretimde kalifiye eleman sıkıntısı aşmak için Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Bölümü öğrencilerine burs ve staj olanağı sunan projeyi başlatacaklarını dile getirdi.

 


Birinci Dünya Savaşı kaç yılında başlamıştır?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.