Eğitim

24.05.2017 - 15:09 | Son Güncelleme: 24.05.2017-15:11

İkinci YÖKDİL Sınavı'nın başvuru tarihi açıklandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ikincisi 9 Temmuz'da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı'na başvuruların 30 Mayıs-9 Haziran'da alınacağını bildirdi.

Sitene Ekle

AA

Saraç, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, talepler üzerine ikinci YÖKDİL Sınavı'nın 9 Temmuz 2017'de gerçekleştirilmesine  ve İngilizceye ek olarak Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde de yapılmasına  karar verdiklerini hatırlattı.

Sınavın başvuru tarihlerinin 30 Mayıs-9 Haziran olduğunu kaydeden  Saraç, "İkinci YÖKDİL Sınavı ilk kez İngilizceye ek olarak Arapça, Almanca ve  Fransızca dillerinde de yapılacaktır. Akademinin onlarca yıldır talebi ve  beklentisi olan, alana özgü tek dil sınavı niteliğindeki  YÖKDİL’in ikincisini  gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Öğrenci ve akademisyen dostu  yeni YÖK olarak gerçekleştireceğimiz ikinci YÖKDİL Sınavı'nın akademimize hayırlı  olmasını dileriz." ifadelerini kullandı.

 


"Oblomov" adlı romanı ve karakteri yaratan ünlü romancı kimdir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX