Gündem
20.10.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 20.10.2012-2:30

İktidarsızlığa yeni çözüm

Erkeklerin korkulu rüyası olan iktidarsızlığın Türkiye’de görülme oranının yüzde 69.2 olduğunu açıklayan uzmanlar bu oranın küçümsenmeyecek kadar yüksek olduğuna dikkat çekiyor

Sitene Ekle

ESRA ALUS İstanbul

İktidarsızlık tedavisinin artık çok daha kolay olduğuna dikkat çeken Kadıköy Şifa Sağlık Grubu ürologları Op. Dr. Levent Gürkan ve Op. Dr. Mustafa Günhan yeni tedavi yöntemi EDSWT ile ilgili bilgi verdi. En başta yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, şişmanlık, sigara tüketimi, hareketsizlik şeker hastalığı olanlar gibi kardiyovasküler risk faktörü taşıyan grup risk altında.
Sertleşme bozukluğunun tedavisinde ilaçlara geçmeden önce düzeltilebilir risk faktörlerinin ele alınması gerektiğinin belirtildiği açıklamada şunlar kaydedildi: “Sigaranın bırakılması, egzersize başlama, kilo verme birçok hastada dramatik düzelmeler sağlayabilir. Bu değişiklikleri orta yaşta gerçekleştirmiş kişiler dahi 2 yıl gibi kısa bir sürede bu değişiklikleri gerçekleştirmemiş olanlara oranla risklerini yüzde 70 düzeyinde azaltmaktadırlar. Yaşam şekillerini iyileştirmelerine rağmen sertleşme sorunları devam eden hastalar ilk basamak olarak ağızdan ilaç tedavisine alınmaktadır. İlaçlardan yüzde 50-80 oranında başarı beklenmelidir”Nasıl kolaylık sağlıyor?
Low Intensity Shock Wave Therapy for Erectile Dysfunction (Düşük Yoğunluklu Şok Dalgaları ile Sertleşme Bozukluğunun Tedavisi) veya kısaltması ile EDSWT. “Bu tedavide amaç odaklanmış ses dalgaları ile peniste yeni damar oluşumunu desteklemek ve bu yolla vasküler kaynaklı sertleşme bozukluklarını kalıcı olarak tedavi etmek. 30 dakikalık 12 seanstan oluşan bu tedavi  anestezi veya ağrı kesiciye ihtiyaç duyulmadan ayaktan gerçekleştirilmekte. Yeni olması nedeniyle hasta datası kısıtlı olan bu tedavinin ilk sonuçları çok yüz güldürücü” denildi.


Etiketler: haber, haberler,
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi Geniş Aile dizisindeki karakterlerden biri değildir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX