Dünya

31.07.2012 - 12:14 | Son Güncelleme: 31.07.2012-12:49

İlişkiye giren çifti taşlayarak öldürdüler!

Afrika ülkesi Mali’nin kuzeyinde bir süre önce yönetimi ele geçiren İslamcı grubun, haftasonu 'zina yaptıkları' gerekçesiyle bir çifti recm cezasına çarptırdığı ve cezanın infaz edildiği ortaya çıktı.

Sitene Ekle

Radikal İslamcı grubun sözcüsü, söz konusu çiftin yasak ilişki yaşadıklarını ve hafta sonu Aguelhok’ta taşlanarak öldürüldüklerini açıkladı.

Bölgeyi elinde tutan Ensardine isimli grubun sözcüsü Sanda Ebu Muhammed, çiftin, İslami yasalara uygun bir şekilde cezaya çarptırıldığını söyledi.

Aguelhok kentindeki bir görgü tanığına ulaşan Kidal’dan bir kişi, kadın ve erkeğin boyunlarına kadar toprağa gömüldüğünü, sonra da ölene kadar taşlandığını anlattı.

22 Mart’ta bir grup asker, Devlet Başkanı Amadou Tumani Toure’yi devirmişti. İktidar boşluğunda da radikal İslamcı grup, Mali’nin kuzeyini ele geçirmişti. Geçtiğimiz günlerde de Ensardine isimli grup, bölgedeki İslami şahsiyetlere ait türbelere yönelik yıkım kampanyası başlatmıştı.

 


Etiketler: mali, zina, haber, infaz, haberler
Trabzonun köftesiyle meşhur ilçesi hangisidr?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.