Gündem
29.12.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 29.12.2013-2:30

İlk ‘Down Sendromu Kliniği’ İstanbul’da

Türkiye’nin ilk Down Sendromu Kliniği, Down Türkiye-Down Sendromu Derneği işbirliği ile Şişli Florence Nightingale Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde açıldı.

Sitene Ekle

ESENGÜL DEMİRBAŞ

Down sendromlulara özel olarak kurulan klinikte 228 yatak ve sadece Down sendromlularla ilgilenecek 33 doktor bulunuyor. Doktorlardan 6 tanesi göz, 1 tanesi de diş hekimi. Böylece, down sendromluların diş veya göz gibi hastalıklarının tedavisi de burada yapılabilecek.  Kliniğin amacının, Down sendromunda sık karşılaşılan hastalıklar konusunda deneyimli doktorların müdahalesi olduğunu belirten Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çavlan Çiftçi, “Aileler çocukları için kaliteli sağlık hizmeti alırken, tüm kontrollerini aynı yerde yaptırarak zaman kazanacaklar ve doğru bilgiye ulaşmak için bebekleri ile Hastane hastane dolaşmak zorunda kalmayacaklar. Down sendromluların beden ve ruh sağlıklarına ve yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik her türlü sağlık hizmeti, tıbbi tetkik ve tedavileriyle psikososyal rehabilitasyonu bu merkezde gerçekleşebilecek” dedi.


Etiketler: Hastane
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi YarışmasıÜlkemizde yamaç paraşütüne en uygun ilçemiz hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.