Gündem
03.07.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 03.07.2013-2:30

İlk kafa nakli için teknoloji yeterli

İtalya merkezli Torino Gelişmiş Modülasyon Grubu’nun bir üyesi olan Doktor Sergio Canavero’ya göre insanlarda ilk kafa naklinin gerçekleştirilmesi için şu an yeterli teknoloji bulunuyor. Şu ana kadar böyle bir naklin gerçekleşmesi omuriliğin bağlanamaması sebebiyle mümkün görünmüyordu.

Sitene Ekle

DIŞ HABERLER SERVİSİ


Canavero’ya göre bu bağlantının yapılması artık mümkün. 1970 yılında ilk kez Robert White, bir maymunun kafasını başka bir maymuna başarılı bir şekilde nakletmişti.
Beyin cerrahı olan Doktor Canavero, benzer bir yöntem ve 100 kişilik bir ekiple 36 saat sürecek bir ameliyat sonrası ilk insan kafası naklini gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.
Ameliyatın 8.5 milyon sterline (25 milyon TL) mal olacağı ve şu ana kadar tedavi edilmesi mümkün olmayan rahatsızlıklara çare olabileceği iddia ediliyor. Bununla beraber birçok cerrah, bu fikrin kabul edilemez ve tuhaf olduğunu belirtti. İskoç İnsan Biyoetik Konseyi üyesi Doktor Calum Mackellar, “fikrin bir korku filminden çıkmışa benzediğini” ifade etti.
 


Etiketler:
Bilgi YarışmasıFilmlerde güzel, şuh ve acımasız kadına ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.