Magazin
10.11.2013 - 15:51 | Son Güncelleme: 10.11.2013-15:53

İlk Kürtçe afişli filme Avrupa'dan 2 ödül

Güneydoğu'nun farklı yüzünü beyaz perdeye aktaran, "Sevgi Taşı" filminin galası Diyarbakır'da yapıldı. Kürtçe sahnelerin yer aldığı filmin gelirleri suça karışan sokak çocukların rehabilitesine bağışlanacak. Daha şimdiden Avrupa'dan iki ödül alan film için Türkiye'de ilk defa Kürtçe afişler hazırlandı.

Sitene Ekle


 

Türkiye'nin Kürtçe afişlerle tanıtılan ilk filmi "Sevgi Taşı" için Diyarbakır'da gala yapıldı. Başbakanlık ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle çekilen filmin yönetmenliğini Ahmet Hoşsöyler yaptı. Diyarbakırlı Dicle ile Eskişehirli Hakan'ın aşkını anlatan filmde Kürtçe sahneler de var.
"Sevgi Taşı" Avrupa Birliği Kalite Zirvesi'nde ''Barış ve Kardeşlik" ödülü ve İsviçre'deki "Shnit Film Festivali"nde onur ödülüne layık görüldü.
Film Diyarbakırlı'lardan da tam not aldı. 15 Kasım'da gösterime girecek filmin geliri sokak çocuklarına bağışlanacak. Süleyman Umut Gürhan

 


Bilgi YarışmasıHomeros'un M.Ö yazmış olduğu İlyada adlı yapıtında bahsedilen spor hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

    Astroloji
    Öğle sonrası daha odaklıyızBugün ne yapılabilir ? Bugün Ay saat 07:15’ten 16:39’a kadar boşlukta kalıyor.
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.