Bursa

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 18:12

İnegöl'ün Sofrası Bereketli

IHA

İnegöl Belediyesi tarafından Alinur Aktaş döneminde başlatılan “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği, Belediye Başkanı Alper Taban tarafından da sürdürülüyor. Bugün ilk Bereket Sofrasını Kasım Efendi Camiinde gerçekleştiren Alper Taban, ardından İshakpaşa Türbesini ziyaret ederek dualarla göreve başladı. Başkan Taban, “Bana göre en büyük proje halkın içinde olmaktır” dedi.
İnegöl Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği her Cuma sabahı farklı bir camide kurulan “Bereket Sofrası Halk Günleri” etkinliği Belediye Başkanı Alper Taban tarafından da sürdürülüyor. Cuma sabahları her hafta farklı bir camide kılınan sabah namazları sonrası simit, zeytin ve peynir ile cemaatle birlikte kahvaltı yapılırken, kahvaltı sırasında mahallelerin sorunları da vatandaşlarla birlikte istişare ediliyor.
Bereket sofrası Kasım Efendi Camii’nde kuruldu
Vatandaşların dilek ve temennilerinin ilk ağızdan dinlendiği, şehrin yöneticileri ile halkı aynı sofrada buluşturan etkinlik, bu hafta Kasım Efendi Camiinde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Adil Kansu, Eşref Yiğit, Sabri Günaydın, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyelerinin de katıldığı Bereket Sofrasında, sabah namazının kılınmasının ardından cami lokalinde hazırlanan kahvaltıya geçildi. Burada simit, zeytin ve peynir ile kahvaltı yapıldıktan sonra Belediye Başkanı Alper Taban bir konuşma yaptı. Çarşamba günü yapılan meclis toplantısında Belediye Başkanlığına seçildiğini ve görevine başladığını hatırlatan Taban, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın İnegöl için yaptığı ve yapacağı projeler zaten vardı. Belediyelerde biliyorsunuz göreve geldiğinizde 5 yıllığına seçiliyorsunuz ve bu 5 yılın başında da stratejik planlarınızı yapıyorsunuz. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarınızı çıkartıyorsunuz. Biz de 3,5 yıllık dönemi Belediye Başkan Yardımcısı olarak Başkanımızla birlikte icra ettik. Kalan 1,5 yılda da bizim Başkanlığımızda bu süre tamamlanacak” dedi.
“Cumhurbaşkanımız İnegöl’e önem veriyor”
Konuşmasında Belediye Başkanlığı adaylığı sürecinde Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeden de söz eden Alper Taban, “Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza bizlere inandığı ve güvendiği için teşekkür ediyorum. Ancak şunu da ifade edeyim, meclis üyelerimizin tamamı bu işi yapabilecek kapasitedeydi. Cumhurbaşkanımızla yaptığımız görüşmede kendisi bizlere şunu söyledi; İnegöl’ü önemsiyorum, İnegöl benim için önemli. Çok çalışmalısınız. Beraberinde halkla iç içe olacaksınız. Halkın arasında olacaksınız, onların istek ve önerilerine, taleplerine, hissiyatlarına ve düşüncelerine önem vereceksiniz dedi. Dolayısıyla bize düşen halkın içinde olmak. Bugüne kadar halktan kopuk muyduk; AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı olarak da AK Parti Türkiye teşkilatları olarak da zaten insanı merkezine koymuş bir anlayışla siyaset yaptık. Sağ olsun insanlarımız da bunu her zaman destekledi ve bugüne kadar gelindi” diye konuştu.
Vatandaşımızın yanında olacağız
İnegöl Belediyesi’nin belli bir sistem dahilinde devam eden projeleri olduğunu da kaydeden Alper Taban, “Bundan sonrası için de zaten devam eden projelerimiz var. Bunlar devam edecek. Ama ekibimiz mutfakta çalışmaya devam ederken bizlerde inşallah vatandaşlarımızın yanında acısıyla, tatlısıyla, düğününde, cenazesinde, açılışında yanlarında olacağız” ifadelerinde bulundu.

BursaYerel Seçim Sonuçları
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.