Ege

07.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 07.09.2012-2:30

İnşaatta güçbirliği: Mistral Yapı

Ortakları arasında Lucien Arkas, Haydar İnaç, Tufan Ünal, Erdoğan Atay Holding, Deniz Barçın ve Serhan Ünsal’ın da bulunduğu grup, biri ofis, diğeri konut ikiz kuleler inşa edecek

Sitene Ekle

BURCU TANER İzmir DHA

İzmir iş dünyasının önde gelen isimleri, “güçlü ve hızlı bir Akdeniz rüzgarı” anlamına gelen Mistral Yapı’da güçbirliği yaptı. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı modelini esas alan ortaklık ilk projesini Yeni Kent Merkezi’nde hayata geçirecek. Ortakları arasında Lucien Arkas, Haydar İnaç, Tufan Ünal, Erdoğan Atay Holding A.Ş., Deniz Barçın ve Serhan Ünsal gibi konularında marka olmuş kişi ve şirketleri barındıran Mistral Yapı Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruluş çalışmalarını tamamladı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Önder Türkkanı yapacak.
 

İzmir’e sembol olacak
Şirketin Yönetim Kurulu Üyeleri, projeleriyle ilgili Swissotel Grand Efes’te bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Türkkanı, aynı ortaklık grubunun İzmir Limanı’nın özelleştirme ihalesinde  milyar dolarlık teklif verme başarısına ulaştığını hatırlattı. Bayraklı’da 110 bin metrekarelik simge bir yapıyı gerçekleştirmek için yola çıktıklarını anlatan Türkkanı, “Ortakların ve yönetim kurulunun tamamı İzmir’de yaşayan işadamları. İleride çocuklarımızın da gurur duyacağı, İzmir’de sembol olacak binaların inşaasını hedefliyoruz” dedi.


Etiketler: Efes, Arkas, haber, haberler
Yeniçeri Ocağını kim kurmuştur?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.