11.11.2017 02:30 | Son Güncelleme:
DIŞ HABERLER

İnsan beynine süper mikroçip

ABD’li girişimci Bryan Johnson insan beynine yerleştirilecek mikroçipler sayesinde, 15 yıl içinde insanların hafıza satın alabileceğini ya da anılarını sildirebileceğini öne sürdü.

Öncelik sağlıkta

Lider bir teknoloji girişimcisi, 15 yıl içerisinde insan beynine takılacak mikroçip sayesinde kullanıcıların yeni bir hafıza satın alabileceklerini ve istemedikleri anıları da sildirebileceklerini iddia etti. Lizbon İnternet Zirvesi’nde konuşan Kernel şirketinin kurucusu Bryan Johnson, mikroçiplerin beyne yerleştirildikten sonra, zihnin gerçek potansiyelinin kilidini açacağını söyledi. İlk amacının hastalıklarla mücadele etmek olduğunu savunan Johnson, mikroçiple beraber insan beyninin gelişip süper güçler kazanacağını umduğunu ifade etti.

Hafıza artırımı

Johnson, “15-20 yıl içinde, insan beyni için istediğimiz herhangi bir soruyu yanıtlayabilecek şekilde sağlam bir araç setine sahip olacağımızı umuyorum. Örneğin, ‘Mükemmel bir hafıza alabilir miyim?’ ‘Anılarımı silebilir miyim?’ ‘Öğrenme hızımı artırabilir miyim?’ gibi sorulara yanıt bulmasını istiyorum” diye konuştu. Firmanın sitesinde yazan açıklamada, “İnsanın kendi sınırlarını daha da fazla keşfedebilmesi için elimizdeki yeni teknoloji dalgalarına erişebilen, okuyabilen ve yazabilen insan beynini geliştirmesi gerekiyor” ifadeleri yer aldı. 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerABD