Gündem
14.02.2014 - 15:23 | Son Güncelleme: 14.02.2014-15:24

İnsanlık ölmüş!

Bursa'da engelli Mustafa Alistra, lastiği patlayan engelli aracını çalıştığı işyerine kadar götürdü. 2 bacağı da dizlerinin altından kesik olan adama kimse yardımcı olmadı

Sitene Ekle

İzmir'de yaşayan evli 1 çocuk babası Mustafa Alistra, sigaraya bağlı olarak ortaya çıkan 'Buerger-atar ve toplardamar tıkanması' adı verilen hastalığa yakalandı.

Altı yıl içinde geçirdiği üç ayrı ameliyatla sol bacağı diz üstünden, sağ bacağı ise dizin hemen altında kesildi. Yaşamını tekerlekli sandalyeye mahkûm olarak sürdüren Alistra, eşinin kendisini terk etmesi sonucu lise eğitimi gören kızını İzmir'de bırakarak, çiçekçilik yapan yakınlarının yanında çalışmak üzere Bursa'ya geldi.

Dizlerinde yürüdü

Yaşamı tekerlekli sandalyeye bağlı olarak sürdüren Alistra, çalıştığı işyerine giderken, "Her şeyim" dediği tekerlekli sandalyesinin lastiğinin patlaması sonucu zor anlar yaşadı. Mustafa Alistra, güçlükle üzerinden indiği tekerlekli sandalyesini dizlerinin üzerinde yürüyüp arkadan itekleyerek 300 metre uzaklıktaki çiçekçi dükkânına yaklaşık bir saat süren uğraş sonucu gidebildi. Alistra'yı görenler, "Engellinin en zor anı" yorumunu yaptı.

FUAT KARS Bursa DHA


Modaya yön veren markalarda fırsat!


Etiketler: DHA, Kars, Bursa, İzmir, engelli
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.