İphone Şarj sorununa çözüm buldu!

29.01.2016'de eklendi29.01.2016-15:08 'de güncellendi
Apple, yeni kablosuz şarj teknolojisi konusundaki çalışmalarını tüm hızıyla sürdüyor. İnternet sitesinin paylaştığı bilgiye göre şirket, gelecekte iPhone’ları ve iPad’leri uzak mesafeden şarj etmeye imkan sağlayacak.
Bloomberg’in haberine göre şu anki kablosuz şarj teknolojisinde mobil cihazların  şarj edilmesi kablosuz şarj dock’ları sayesinde gerçekleşiyor. Bu işlem için kullanıcıların mobil cihazlarını şarj dock’larına yerleştirmesi gerekiyor. Apple’ın geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Apple Watch’ta da kablosuz şarj için manyetik şarj kablosuna veya manyetik şarj dock’larına ihtiyaç duyuluyor. 
 
 
Apple’ın üzerinde çalıştığı belirtilen yeni kablosuz şarj teknolojisinde ise iPhone veya iPad’lerin şarj edilmesi arada mesafe varken bile gerçekleşebiliyor. Bu işlemin nasıl yapılacağıyla ilgili detaylı bilgi ise ne yaziık ki henüz belli değil. Duvar prizine ihtiyaç duymadan şarj edileceği belirtilen cihazların büyük bir olasılıkla odaya konacak ekstra bir cihaz yardımıyla şarj edilmesi bekleniyor. Pek tabii bu teknolojinin sağlık sorunlarına yol açıp açmayacağı daha şimdiden kafalarda soru işareti oluşturmaya başlamış durumda. iPhone 7‘de bu teknolojinin yer alma ihtimalinin oldukça düşük olduğunu, kablosuz şarjın en erken 2017 yılında piyasaya sürülecek yeni iPhone ve iPad modellerine geleceğini belirtelim.