Teknoloji
12.02.2016 - 14:00 | Son Güncelleme: 12.02.2016-14:07

İphone'u sakın bu tarihe ayarlamayın!

Bir iPhone veya iPad kullanıcısıysanız siz siz olun sakın cihazınızın tarihini 1 Ocak 1970'e ayarlamayın. Zira henüz anlaşılamayan bir sebepten dolayı bu işlem cihazların işlevsiz hale gelmesine sebep oluyor.

Sitene Ekle


Bir iPhone 5S, iPad Mini 3, iPad Air veya bu ürünlerin üst versiyonlarına sahipseniz cihazınızın tarihini otomatikten çıkarıp, 1 Ocak 1970 olarak ayarlamak cihazınızda yapacağınız son şey olabilir. 

ABD'li bir kullanıcı tarafından fark edilen bug, cihazların bu tarihe ayarlanması durumunda iPhone ve iPad'lerin çalışamaz hale getiriyor. Bu problemi keşfeden kullanıcı tarih değişikliğinin ardından cihaza iTunes üzerinden de müdahale etmenizin imkansız olduğunun altını çiziyor. 

Söz konusu işlemin ardından cihazını Apple Store'a götürdüğünü belirten kullanıcı, sorunu çözemeyen çalışanların kendisine yeni bir telefon vermek zorunda kaldığını belirtiyor. 
Söz konusu probleme neyin sebep olduğu netlik kazandı. Apple ise konuyla ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmuş değil.


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Yorum Yazın
Gönder
Basketbol antrenörüne ne ad verilir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX