iPhone X düşürme testine sokuldu! Peki iPhone X ne kadar sağlam?

04.11.2017'de eklendi04.11.2017-14:34 'de güncellendi
ABD'li teknoloji devi Apple'ın son akıllı telefon modeli iPhone X'in satışı yurt dışında başladı. Peki tasarımıyle dikkat çeken iPhone X ne kadar sağlam?

Onur Binay/milliyet.com.tr

ABD'li teknoloji devi Apple'ın son akıllı telefon modeli iPhone X'in satışı ülkede başladı. Şirketin ilk iPhone modelinin üzerinden 10 yıl geçmesinin ardından  piyasaya sunulan iPhone X'e müşteri talebi yoğun oldu. Yüzlerce kişi dün geceden mağazanın önünde sıraya geçtiklerini  belirtirken, müşterilerden bir çoğu geceyi getirdikleri sandalyeler üzerinde veya  uyku tulumlarıyla kartonların üzerinde uyuyarak geçirdiklerini dile getirdi. Peki performansının yanında tasarımıyla da dikakt çeken iPhone X ne kadar sağlam?

EverythingApplePro adlı YouTube kanalı iPhone X’i kılıfla ve kılıfsız düşürme testlerine tabii tuttu. Testlerde benzer cam kaplama gövdesine sahip olan iPhone 8’de yer alıyor.

Apple’a göre iPhone X ve iPhone 8’in kasasını saran cam şimdiye kadar bir akıllı telefonda kullanılan en dayanıklı cam. Gerçekten de testte bunun gerçeği yansıttığı görülüyor. Testin ilk aşamasında cep hızasından düşürülen iPhone X ve iPhone 8’in kasasında herhangi bir tahribat meydana gelmiyor. Ekran tarafında da benzer bir dayanıklılık söz konusu.

Testin bir sonraki aşaması kulak hizasından akıllı telefonları yere bırakılıyor ve iPhone 8’in cam gövdesi paramparça oluyor. Yine kulak hizasından düşürülen iPhone X’in ise kasasında ise herhangi bir zarar oluşmuyor. Özellikle her iki iPhone modelinin ekranının düşürmeye karşı oldukça sağlam olduğu göze çarpıyor.