Eğitim

Eğitim

11.11.2011 - 09:53 | Son Güncelleme: 11.11.2011-9:54

İradene hakim ol, vicdanının sesini duy!

Türkiye’ de artan şiddet olaylarına karşı duyarsızlık 12 Aralık 2011 tarihinde “Hiç mi vicdanın sızlamadı” başlıklı seminerde tartışılacak.

Sitene Ekle
İradene hakim ol, vicdanının sesini duy!

Son zamanlarda artan trafik terörü ve şiddet olaylarına karşı toplumda oluşan kaygısızlığa dikkat çekmek amacıyla İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Betûl Mardin önderliğinde bir seminer düzenleniyor. Toplumumuzdaki bu duyarsızlığa son vermek adına Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Programı son sınıf öğrencileri ve uzman konukların katılımıyla 12 Aralık 2011 tarihinde Alibeyköy’deki Santral Kampüsü’nde “Hiç mi vicdanın sızlamadı” teması masaya yatıralacak.

Konularında uzman konuklar, özellikle ülkemizde dikkat çekici derecede çoğalan cinayetler, kadına yönelik işkence olayları ve trafikte yaşanan kontrolsüz davranışların nedenlerini tartışacak. Konuklar “Hiç mi vicdanın sızlamadı” semineriyle toplumdaki kayıtsızlığa dikkat çekerek, vicdani bir algı yaratmak ve sebep-sonuç ilişkisi üzerine fikirlerini ve önerilerini katılımcılarla paylaşacak.

Seminerde İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr.(Emeritus) Mete Tunçay,  Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arus Yumul, Psikiyatrist- yazar Özcan Köknel, gazeteci-televizyoncu-yazar Ayşe Böhürler, Ankara Milletvekili- CHP Grup Başkan Vekili Av. Emine Ülker Tarhan, Yazar Ayşe Kulin, Senarist- yönetmen Yavuz Turgul, Asayiş ve Trafikte uzun dönemler görev almış emniyet mensupları ve nihayet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin son zamanlarda konuyla ilgili çalışmalarını, görüş ve önerilerini aktaracak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencileri, seminer hazırlıkları sırasında şiddet vakaları ve trafikte kontrolsüz davranışlar ile ilgili çıkan bütün haberleri toplayarak, seçtikleri semtlerde yaptıkları röportajlarla toplum içinde bireylerin şahit oldukları vakaları birebir irdelediler ve afiş, film gibi tüm hazırlıkları kendileri oluşturdular.
 

Yer  :  İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü
Tarih  :  12 Aralık 2011 Pazartesi
Saat  : 09.30-13.00

 


Yetenekli çocukları keşfetmek için bunlara dikkat!


Etiketler:
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX