İş Sanat’ın 20. sezonundan gözden kaçmaması gereken 6 konser

İstanbul, kültür sanat alanında, uzun zamandır görmediği kadar hareketli bir sezon geçirmeye hazırlanıyor. Bu güzel hareketliliğin en çeşitlilik arz eden kaynaklarından biri olan İş Sanat, yirminci konser sezonuna harika etkinlikler hazırlamış. Peki, bu sezon neleri kaçırmamalı?

İş Sanat’ın 20. sezonundan gözden kaçmaması gereken 6 konser

Şehir rengarenk!

Şehir rengarenk!

İstanbul, 2019’da kültür sanat ile rengarenk bir yıl geçirdi. Bu renkliliğin artacağının işaretlerini ise 2020 sezonunun duyurularıyla görmeye başladık.

Müze sayıları artıyor, bu müzeler çağdaştan moderne, modernden avantgarda pek çok sergiye ev sahipliği yapıyor. Haliyle, ziyaretçi sayısı da artacak.

İstanbul Bienali, mükemmel bir sezon geçiriyor. Contemporary İstanbul bu yıl da doldu taştı ve dahası da yolda.

Elbette bu hareketlilik, yalnızca sergilerle bitmiyor.

Büyük konserler izleyeceğiz

Büyük konserler izleyeceğiz

İstanbul, enfes tiyatro oyunları ve konserlere de ev sahipliği yapıyor.

Artan konserler, her zevke uygun muazzam bir çeşitlilik sunmaya başladı.

İş Sanat’ın 3 Ekim’de açıklanan yirminci sezonu da dopdolu bir program serisini önümüze getirdi. Dile kolay, yirmi sezondur İstanbul’u büyük konserlerle buluşturan İş Sanat, bu önemli sezonun çok renkli geçmesi için çok güzel bir konser takvimi hazırlamış. Peki, ben hangilerine Molatik oldum?

1. Sezon açılışı: Borusan Filarmoni ve Demirhan Gökbudak

1. Sezon açılışı: Borusan Filarmoni ve Demirhan Gökbudak

İş Sanat’ın sezon açılışları her zaman dikkat çekici oldu ve bunun bir yenisini daha yaşamaya hazırlanıyoruz.

Sezon, Thomas Rösner yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile 14 Kasım Perşembe günü açılıyor. Konserin solisti, keman sanatçısı Demirhan Gökbudak. Kaçırılmaması gereken bir sezon açılış konseri… Biletler satışa çıktı, elinizi çabuk tutun!

2. Mahler Oda Orkestrası: Şahaneler şahanesi!

2. Mahler Oda Orkestrası: Şahaneler şahanesi!

Mahler Oda Orkestrası, 13 Aralık Cuma günü şehri ziyaret edecek! İş Sanat’ın bana göre bu sezonki en dikkat çekici konserlerinden biri bu. Alman piyanist Holger Groschopp, timpanist Martin Piechotta, kornisti Stefan Dohr ve 20 ülkeden bir araya gelerek Mahler Oda Orkestrası’nı oluşturan müzisyenler topluluğu, geniş bir repertuar ile sahneyi dolduracak.

3. Strauss valsleri sahnede

3. Strauss valsleri sahnede

The Johann Strauss Gala, İş Sanat’ın bu sezon ‘deplasmanda’ sahneye koyacağı önemli bir konser. 3 Ocak Cuma günü, Uniq Hall’da gerçekleşecek etkinlikte Strauss’un valslerini canlı canlı dinleyeceğiz.

4. ‘İkinci’ vefa: Özdemir Erdoğan

4. ‘İkinci’ vefa: Özdemir Erdoğan

Türk müziğinin önemli seslerinden biri olan Özdemir Erdoğan’ın şarkılarının dokunduğu nesiller, 27 Kasım Çarşamba günü onu dinlemek için salonda olacak. Özdemir Erdoğan’ın ‘İkinci Bahar’ını sahnede izlemeye doyamıyoruz.

5. Ezbere eşlik edilecek Ümit Besen şarkıları

5. Ezbere eşlik edilecek Ümit Besen şarkıları

Renk skalasını geniş tutan İş Sanat, müzikal çeşitliliği göz önünde bulundurarak hazırladığı konser takviminde bu sezon Ümit Besen’e de yer veriyor. Ümit Besen’in dillerden düşmeyen ve herkesin hafızasında yer eden şarkılarını Besen ile birlikte yeni neslin dikkat çeken müzisyenleri Kalben, Selin Sümbültepe ve Melike Şahin seslendirecek.

6. Tindersticks: Bir daha söyle!

6. Tindersticks: Bir daha söyle!

İş Sanat’ın basın mensupları için hazırladığı sezon lansmanında, Defne Turaç tarafından isimleri anons edildiği anda heyecan ünlemlerinin yankılanmasına neden olan bir grup da vardı: Tindersticks! Tindersticks’i kolay kolay izleyemiyoruz. 15 Şubat Cumartesi günü, İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek bu konser, şimdiden sezonun en dikkat çekecek etkinliklerinden birine dönüştü.

 

andac.uzel@demirorenmedya.com

Bu makaleye ifade bırak