Ege

25.11.2008 - 01:00 | Son Güncelleme: 25.11.2008-18:22

İşdünyası, ekonomik kriz ve terör zirvesi yapacak

İzmirli ünlü sanayici Kemal Çolakoğlu, İTO, EBSO ve İTB meclis üyelerine seslendi. “Toplantı yapalım sorunlar karşısında dayanışma örneği sergileyelim” dedi. Bu çağrı olumlu karşılandı

Sitene Ekle

ARZU ÇETİK İzmir DHA

Ege Genç İşadamları Derneği Danışma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, işdünyasını harekete geçirmek için kolları sıvadı. Çolakoğlu, etkisi giderek daha çok hissedilen ekonomik kriz ve terör olaylarına karşı toplantı yapılmasını önerdi. Ünlü sanayici, İzmir Ticaret Odası (İTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Borsası’nın (İTB) meclis üyelerine bu amaçla yazılı çağrıda bulundu, omuz omuza verilmesini, ortak akıl üretilmesini istedi. Henüz yeri ve saati belirlenmeyen zirve yankı uyandırdı, iş çevrelerinden olumlu sesler yükseldi, destek mesajları geldi.

Daha önce de yapılmıştı
Tanınmış sanayici Çolakoğlu, “EBSO’da meclis başkanı olduğum dönemde Cumhuriyet’le ilgili olarak meclisleri toplamıştık, yankı uyandırmıştı. İzmir ilklerin şehri. Birlik ve beraberlik açısından örnek olabiliriz. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı günlerde birlik ve beraberlik sergilenmesi önemli” dedi.
EBSO Meclis Başkanı Ender Yorgancılar, yazı eline ulaşır ulaşmaz harekete geçtiğini belirtti. Yorgancılar, “Yönetim kurulumuza konuyu götürüp diğer başkan arkadaşlarımla değerlendirip cevap vereceğim. Sanayi ve Ticaret Bakanı, Maliye Bakanı, ekonomiden sorumlu bakanlar davet edilebilir. Toplantı son derece olumlu olacak. Hem ekonomiyi hem de güvenlikle ilgili sıkıntıları birlikte değerlendirme fırsatı bulacağız” diye konuştu. 

Faydalı bulundu
İTO Meclis Başkanı Necip Kalkan, henüz cevap vermediğini belirterek, birlik ve beraberlik açısından olumlu bulduğunu ifade etti. İTB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kesen de şunları söyledi: “Terör için hiçbir şahsın aksi düşüncede olacağını sanmıyorum. Yaşanan küresel krizin de Türkiye’de hissedilmemesi mümkün değil. Tedbirlerin bir an önce alınması, krizden Türkiye’nin en az hasarla çıkması gerekiyor. Bunların görüşüleceği bir toplantı yapılması faydalı.”


Göçebe Araplara verilen ad nedir?
©Copyright 2008 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.