Kastamonu

Yerel Haber
16 Mayıs 2014 - 14:03

İşkur,İşgücü Piyasası araştırması yapacak

Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), 27 Haziran’a kadar İşgücü Piyasası Talep Araştırması gerçekleştirilecek.

IHA

Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), 27 Haziran’a kadar İşgücü Piyasası Talep Araştırması gerçekleştirilecek. Araştırma kapsamında Kastamonu’nun merkez ve ilçelerinde 699 işyeri ziyaret edilerek, Kastamonu’daki sektörlerin işgücü ihtiyacı tespit edilecek.
İŞKUR Kastamonu İl Müdürü Adnan Arslan, “Gerçekleştireceğimiz bu çalışmanın ardından Kastamonu işgücü piyasası arz ve talep yönüyle ele alınacak ve Kastamonu’nun iş sorunları tespit edilecek. Çalışmamızın doğru sonuçlar vermesi için araştırmamıza katılan işverenlerimizden, kendilerine gelen personelimize gerçekçi bilgiler vermelerini istirham ediyorum” dedi. İŞKUR’un gerçekleştireceği bu araştırmanın her kesime faydalı olmasını beklediklerini açıklayan Arslan, “Kastamonu’nun tamamında gerçekleştirilecek bu talep araştırması ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2015 yılı ortasında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derlenecek. Yapacağımız bu çalışmayla birlikte Kastamonu işgücü piyasasının fotoğrafı çekilecek ve açık iş oranı hesaplanacak. Araştırmanın neticesinde ise, Kastamonu’daki sektörlerin işgücü ihtiyacı tespit edilecek” diye konuştu.


Araştırmanın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile İŞKUR’un tespit etiği 699 işyerinde gerçekleştirileceğini ifade eden Arslan, şunları söyledi: “Çalışma başından sonuna kadar Genel Müdürlükte konusuna hakim, güçlü bir ekiple yürütülecek. İşyeri ziyaretleri “Her işsize, her işverene bir Danışman” sloganıyla istihdam edilen, İş ve Meslek Danışmanları tarafından gerçekleştirilecek ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile birlikte tespit edilen 699 işyerinde araştırma yapılacak. Çalışma sonucunda il düzeyinde sektörel olarak, istatistiki bilgiler dahilinde anlamlı tahminler üretilerek, ilimizin iş gücü piyasasının fotoğrafı çekilecek. Şimdiden araştırmamızda bize yardımcı olan bütün işverenlerimize teşekkür ediyorum”

KastamonuYerel Seçim Sonuçları

Kastamonu Hava Durumu

19°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.