Dünya

12.05.2011 - 21:10 | Son Güncelleme: 12.05.2011-21:10

İspanya'da deprem meydana geldi

İspanya’nın güneydoğusundaki Murcia kentinin Lorca ilçesinde yerel saat ile 17.05 (TSİ 18.05) ve 18.47’te (TSİ 19.47) meydana gelen iki deprem sonrasında bazı binaların çöktüğü bildirildi. İlk belirlemelere göre dört kişi hayatını kaybetti

Sitene Ekle

MADRİD (A.A)

İspanya’nın güneydoğusundaki Murcia kentinin Lorca ilçesinde bugün meydana gelen ve en az beş kişinin ölümüne yol açan deprem panik yarattı.
         İspanya Ulusal Jeoloji Enstitüsü kaynaklarına dayanılarak verilen haberlerde, bölgede meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki ikinci depremin İspanya’nın güneydoğusunda bu zamana kadar görülen en büyük deprem olduğu kaydedildi.
         Bu arada Murcia özerk yönetiminden verilen bilgilerde, depremden dolayı Lorca kentinde beş kişinin öldüğü, yaralılar arasındaki iki kişinin de durumunun çok ağır olduğu belirtildi. Depremden dolayı iki binanın çöktüğü, bazı binaların zarar gördüğü, binalardan düşen sıvaların araçlara zarar verdiği görüldü. Lorca’daki kilisenin çanı da depremden dolayı düştü.
         Öte yandan güvenlik nedeniyle Lorca’daki bir hastanenin boşaltıldığı, hastaların başka hastanelere taşındığı bildirildi. İspanyol televizyonlarındaki görüntülerde, bölge halkının panik içinde olduğu ve meydanlarda toplandığı dikkati çekti. Lorcalılar, geceyi sokakta geçirmeye hazırlandıklarını söyledi.
         Binaların çökmesi ve ölümler saat 18.47’deki 5,2 büyüklüğündeki ikinci depremden sonra oldu. Depremden dolayı, İspanya Başbakan Yardımcısı, İçişleri Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Alfredo Perez Rubalcaba ve birkaç bakanın yarın Lorca’ya gidecekleri açıklandı.

ÖLÜ SAYISI 10’A ULAŞTI
İspanya’nın güneydoğusundaki Murcia kentinin Lorca ilçesinde bugün meydana gelen iki deprem sonrasında ölü sayısı ona çıktı.
         Murcia özerk yönetiminden verilen bilgilerde, depremden dolayı Lorca’da on kişinin öldüğü on iki kişinin de yaralı olduğu bildirildi. Savunma Bakanı Carme Chacon, yardım için askeri birimleri de bölgeye yönlendirirken bazı yolların trafiğe kapandığı kaydedildi.
 


Etiketler:
"Neler Oluyor Bize" adlı parçasıyla tanınan sanatçı kimdir?
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.