Milliyet Tatil

10.08.2017 - 11:06 | Son Güncelleme: 10.08.2017-11:19

İspanyollar turistlerden bıktı!

İspanya, dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biri. Hem kültür hem de yaz tatili için turistlerin yoğun bir şekilde tercih ettiği İspanya, bu açıdan dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri. Ancak yerel halk gelen turistlerden bıkmış durumda.

Sitene Ekle

Özellikle yaz aylarında milyonlarca turiste ev sahipliği yapan İspanya, dünyanın en fazla turizm gelirine sahip ülkelerinden biri. Ancak ülkenin en önemli gelir kalemlerinden biri olan turizm herkesi eşit derecede mutlu etmiyor. Özellikle daha küçük yerleşim yerlerinde turistlere yönelik tepkiler gösterilmeye başlandı.

Bölge insanının yaşamına saygı göstermeyen, gürültü çıkaran ve en önemlisi fiyatlarda artış yaşanmasına neden olduğu düşünülen turistler son dönemlerde İspanya'da protestolarla karşı karşıyalar. Kentlerde düzenlenen kitlesel yürüyüşlerle yerel halk artık turist istemediğini dile getiriyor. 

Tepkisini sadece protesto yürüyüşü ile sınırlandırmayanlar da var. Ülkenin değişik yerlerindeki İspanyolların gelen turistleri korkutmak ve bölgeden uzaklaştırmak için koku bombaları attığı bilgileri geliyor. 

Bir zamanlar gelen turistler için sevinen İspanyollar artık kent duvarlarına "evinize dönün" yazıyor.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX