Kitap
04.03.2017 - 11:00 | Son Güncelleme: 04.03.2017-11:04

Isparta 1. Kitap Fuarı açıldı

Isparta Belediyesince düzenlenen Isparta 1. Kitap Fuarı başladı. 200'ü aşkın yayınevinin katıldığı fuar, 12 Mart'a kadar açık olacak.

Sitene Ekle

 

Isparta Belediyesince ilki düzenlenen Kitap fuarının açılış töreni  Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, törende yaptığı konuşmada, en  büyük hayallerinden birini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Süleyman Demirel Üniversitesinin 80 bin aşkın öğrencisi bulunduğunu,  bu nedenle kitabın kent için her zaman ihtiyaç olduğunu ifade eden Günaydın, bu  ihtiyacı belediye olarak düzenlendikleri kitap fuarı ile karşılamak istediklerini  aktardı.

Fuarın çevre iller için de büyük bir fırsat olarak değerlendirilmesi  gerektiğini belirten Günaydın, fuara 216 yayınevinin katıldığını, eski  Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın da aralarında  olduğu 100'ü aşkın yazarın da imza günü ve söyleyişisini düzenleyeceklerini  anlattı.

Amaçlarının insanlara kitabı sevdirmek ve okuma alışkanlığı  kazandırmak olduğunu vurgulayan Günaydın, "Ben bugünü bir bayram olarak  görüyorum, bir okuma bayramı. Kitap fuarı her yıl düzenlenecek." dedi.

Konuşmaların ardından Günaydın, SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin  Çarıkçı, MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın ve Eğirdir Dağ Komando Okulu ve eğitim  Merkez Komutanı Albay Selçuk emirdağ ile fuarın açılışını gerçekleştirdi.
 

Kaynak: AA


Yorum Yazın
Gönder
Hastalık derecesine varan umutsuz ve güçlü aşk hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX