Siyaset
12.01.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.01.2017-2:30

İsrail’le temas trafiği hızlandı

Türkiye ile İsrail ilişkilerin normalleşmesinin ardından temas ve istişare trafiği de hızlandı. Müsteşar seviyesindeki istişarelerin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile aynı zamanda Dışişleri Bakanlığı’nı da uhdesinde bulunduran İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun görüşmeleri planlanıyor.

Sitene Ekle
İsrail’le temas trafiği hızlandı

ANKARA Milliyet

Gazetecilere bilgi veren yetkili, iki ülke ilişkilerinin normalleştiğini ve bunun bir süreç olduğunu belirtti. Ekonomi alanında gelecek dönemde çok önemli bir gelişme potansiyelinin bulunduğunu belirten yetkili, “Serbest ticaret anlaşmamız var. Bunu güncellemek, derinliğini artırmak ve kapsamını genişletmek istiyoruz. Bizim için önemli. Çünkü iki ülke ekonomisi birbirini tamamlayıcı nitelikte” dedi.

İsrailli turist sayısını artırmak için çalışacaklarını kaydeden yetkili, “Gelecek ayın ilk haftasında International Mediterranean Tourism Market (IMTM) adı altında büyük bir turizm fuarı var. Oraya 6-7 seneden sonra ilk defa katılıyoruz. Büyük bir stantla katılıyoruz. Bu vesileyle belki üst düzey bir ziyaret planlanabilir” diye konuştu. Yetkili, İsrailli turistlerin özellikle Antalya, Alanya ve İstanbul çevresini tercih ettiğini söyledi.


İki ülkenin, ortak çalışma yürütmek istediği sektörlere ilişkin uygun görülecek gündem ve tarihlerle karşılıklı ziyaretler gerçekleştireceğini belirten yetkili, “Bakan ziyaretleri olacak. Bakan ziyaretleri karşılıklı mutabakatla olabilecek birşey. Daha çok ekonomi, turizm, enerji gibi çabucak ilerleme kaydedebileceğimiz, ilerleme bekleyen alanlarda üst düzey ziyaretlerle ivme vermemiz gereken sektörler var. Bu alanlarda karşılıklı ziyaretleri planlayabiliriz” dedi. 

Etiketler:
Bilgi YarışmasıBir sebeple bitirilmemiş cümle sonuna hangi işaret gelir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Yükseköğrenim öğrencilerinin ödemek zorunda olduğu katkı payına ne denir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX