Gündem
09.01.2013 - 06:42 | Son Güncelleme: 09.01.2013-6:42

İstanbul'da okullar tatil edildi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter hesabından gönderdiği mesajda, okulların salı günü tatil edildiğini açıkladı.
İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiğini açıkladı. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamileler de idari izinli sayılacak.

Sitene Ekle

Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle Türkiye’nin büyük bir bölümünde kar yağışı etkili oldu. Birçok ilde eğitime kar nedeniyle ara verilirken yoğun kara rağmen İstanbul’da okullar tatil edilmedi. İstanbul Valiliği, kar yağışının gece de devam etmesi üzerine gece 01.00 sıralarında okulların tatil edildiğini açıkladı. Kentteki bazı üniversitelerde ise kar nedeniyle eğitime ara verildi

ÖĞRENCİLER VALİ'Yİ BUNALTTI

Dün akşam saatlerinden itibaren İstanbullu küçük öğrenciler İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu twitter'dan mesaj yağmuruna tuttu.

Küçükler 'Vali Amca' diye seslendikleri Mutlu'ya 'Okulların tatil edilmesi için' binlerce masaj gönderdi.

Bunun üzerine İstanbul Valisi'de öğrenciliere twitter'dan 'Hepinizi çok seviyoruz' diye mesajlar yollamaya başladı. Akşam saatlerinde öğrencilerle Vali Mutlu'nun mesajları yoğunlaştı.

Sonunda Twitter'daki hesabından açıklama yapan Mutlu, “Meteorolojik uyarı; buzlanma riskini yüksek, kar yağışını yoğun gösteriyor. O nedenle salı günü okulları; ana, ilk, orta ve liseleri tatil ettik” dedi.

Mutlu ayrıca, "Sevgili gençler, öğrenciler 1 günlük tatili ders çalışarak, sınavlarınıza daha çok çalışarak değerlendireceğinize inanıyorum" dedi.

 


Bilgi Yarışması1933'den 1945'e kadar Almanya'da Nazilere liderlik eden kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Verilen isimlerden hangisinin Halter sporuyla ilgisi yoktur?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX