Gündem
03.06.2013 - 14:54 | Son Güncelleme: 03.06.2013-17:13

İstanbul'da son durum

İstanbul'da dün binlerce kişinin toplandığı Taksim Meydanı ve gergin bir gece geçiren Beşiktaş'ta durum sakin. Ancak İskele Meydanı'nın karşısındaki alanda saat 17:00'den itibaren kalabalık toplanmaya başladı. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu grup sessizce çoğalıyor.
Taksim Dayanışması'nın Gezi Parkı'ndaki nöbeti sürüyor. Mesai saatinin bitmesi ile Taksim Meydanı da hareketlenmeye kalabalık da artmaya başladı

Sitene Ekle

Taksim Gezi Parkı'na yapılması planlanan Topçu Kışlası projesinin durdurulması için yapılan protestolar devam ediyor. Dün binlerce kişinin toplandığı Taksim'de gece sakin geçti. Meydana çıkan tüm yollarda barikatlar kuruldu.Yağmura rağmen bazı göstericiler meydanda sabahlarken, geceyi Gezi Parkı'nda geçirenler çoğunluktaydı. Taksim Dayanışması'nın parktaki nöbeti sürüyor.

BEŞİKTAŞ'TA GECENİN İZLERİ SİLİNİYOR

Gece boyunca gergin saatler yaşanan Beşiktaş da durum sakin. Sabah erken saatlerden itibaren iş makineleri; çöp konteynerleri, demir bariyerler ve kaldırım taşlarını kaldırıyor. Hasar gören kaldırımların yenilenmesi için de çalışma başlatıldı. Polisin göstericilere müdahalesi sırasında kullandığı gaz bombaları ve biber gazının etkisi sabah saatlerinde de sürdü. Temizlik işçilerinin gazdan etkilendikleri görüldü. Bomonti Tüneli de temizlik çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatıldı. Göstericilerin sığındığı Dolmabahçe'deki Bezmi Alem Valide Sultan Camisi'nde de temizlik çalışması yapılıyor.

 


Modaya yön veren markalarda fırsat!


Bilgi YarışmasıMahrem, Pinhan, Bitpalas romanlarının yazarı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.