Eğitim
  • »
  • Haber »
  • İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Enstitüleri ve Sürekli Eğitim Merkezi ile artık Şişli'de!
18 Ocak 2012 - 09:28 | Son Güncelleme:

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Enstitüleri ve Sürekli Eğitim Merkezi ile artık Şişli'de!

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, başarılı bir kariyerin ilk adımlarının, iş dünyasının merkezinde atılması gerektiği düşüncesiyle, yüksek lisans programlarını ve Sürekli Eğitim Merkezini Şişli’ye taşıyor.

Sitene Ekle

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sürekli Eğitim Merkezi, sahip olacağı yetkinlikler sayesinde kariyerine yön vermeyi planlayan lisans mezunlarına ve profesyonellere Şişli’de açtığı yeni merkezinde eğitim verecek. Şişli yerleşkesi 1 Şubat 2012 tarihi itibarı ile Abide-i Hürriyet Caddesi’nde hizmet vermeye başlayacak.

İş Garantili Master Programları

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü,  “Türkçe ve İngilizce İşletme” (MBA/MA),  “Uluslararası Ticaret Hukuku” ve “Sanat ve Tasarım” yüksek lisans programları ile eğitime başlıyor.

Enstitü Türkiye'nin ve özellikle de İstanbul'un "Uluslararası Ticaret ve Finans Merkezi"ne dönüşümü sürecinde mevcut yüksek lisans programları ile şirket ve kurumlara "uluslararasılaşma" kavramını içselleştiren yetkin yöneticiler ve hukukçular yetiştirmeyi hedefliyor.
Türkçe ve İngilizce olarak açılan MBA işletme yüksek lisans programları bünyesinde alt uzmanlık dalları olarak Finans ve Muhasebe, İnsan Kaynakları Yönetimi, Pazarlama, Uluslararası İşletme ve Yönetim ve Organizasyon yer alıyor. MBA işletme yüksek lisans programlarına bu dönem ayrıca sektörel ve disiplinler arası program tasarım çözümleri kapsamında KOBİ Yönetimi ve Enerji Yönetimi alanındaki alt uzmanlık dalları ekleniyor.  

Dünyada sadece 6 seçkin üniversitede uygulanan SAP Corporate Master Programının entegre edildiği Kurumsal Kaynak Planlaması – ERP uzmanlık dalında MBA işletme yüksek lisans programı da iddialı eğitimler arasında yer alıyor. Bu programın mezunları, sektördeki ERP ve SAP uzmanlığı ihtiyacı sebebiyle, ulusal ve uluslararası şirketlerde aranan eleman konumuna gelirken; komşu ülkelerde faaliyet gösteren uluslararası şirketlerdeki uzman talebine cevap verebilecek donanıma da sahip olarak fark yaratıyor.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, kendi başarısını mezununun mesleki başarısına endeksleyen yapısıyla, "öğrenmeyi öğrenmiş", kendisini sürekli güncel tutabilen ve alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek uygulayabilen mezunlar yetiştirilebilmesini benimsiyor. Bunu gerçekleştirirken teori ile pratiği birleştiren yaklaşımıyla seçkin akademisyen kadrosunu, alan tecrübesi ve birikimi yüksek bir kadro ile de zenginleştirerek gerçekleştiriyor.

Detaylı bilgi için tıklayın!


Teknoloji ve İnovasyonda Geleceğin Mimarlarını Yetiştiriyoruz

Fen Bilimleri Enstitüsü “Bilişim Teknolojileri” ve “Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği” programları ile eğitim hayatına adım atıyor; Türkiye'nin teknolojide ve inovasyonda göstermiş olduğu üstün gelişmelere destek verebilecek yetkin profesyoneller ve akademisyenler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Günümüzde, teknolojik gelişmeleri sadece takip edebilen değil, bunları ARGE ve inovasyonla geliştirebilen bireyler, şirketler, kurumlar ve ülkeler fark yaratabiliyor. Dolayısıyla İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, yüksek kalite standardları ile ulusal ve uluslararası düzeyde üstün nitelikli, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunan, toplumsal sorun ve gereksinimlere yönelik araştırma çalışmalarına öncülük eden mezunlar yetiştirmeyi hedefliyor.

Profesyonellere Çok Yönlü Eğitimler

Mezunları ve öğrencileri iş dünyası, kamu kurumları ve yerel yönetimlerle buluşturmanın öneminin farkında olan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, bu amaç doğrultusunda  KOSGEB, İŞKUR ve çeşitli meslek odalarıyla yaptığı işbirlikleri ile bir yandan eğitimler verirken öte yandan da istihdam garantisi veriyor.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, öğrenmeyi yaşamın tamamına yaymayı ilke edinen, yeni düşüncelere ve becerilere yatırım yapmanın gerekliliğini kavramış insan kaynağının; günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmesi ve sürekli güncel tutulmasını sağlamak adına çeşitli alanlarda eğitimler düzenliyor. Bunlar arasında “İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimleri”, “Satış ve Pazarlama Eğitimleri”, “Üretim Yönetimi ve Kalite Yönetim Sistemleri Eğitimleri”, “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri”, “Sertifika Programları” yer alıyor.

Yeni Dönemde Yeni Fakülte ve Bölümler

Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ilk kez öğrenci kabul ettiği 2011-2012 eğitim öğretim yılında, Fen-Edebiyat  Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Hukuk Fakültesi,  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesine bu yıl Eczacılık Fakültesini de ekleyecek.  Ayrıca 14 lisans programını, yeni açılan bölümleri ile birlikte 20’ye çıkaracak.

www.kemerburgaz.edu.tr adresinden detaylı bilgiye ulaşılabilir.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi:
Abide-i Hürriyet Cad. Kocamansur Sok. No:46 Şişli
 


Etiketler:
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.