Mardin

Yerel Haber
17 Aralık 2016 - 19:46

İstanbul Milletvekili Metiner: "Yeni Türkiye'nin Sancılarını Çekiyoruz"

IHA

Mardin’e gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Metiner, Beşiktaş’taki bombayı patlatanın Kayseri’deki bombayı da patlattığını belirterek, yeni Türkiye’nin sancılarının çekildiğini söyledi.
Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Metiner, Dicle Kalkınma Ajansı Toplantı Salonu’nda düzenlenen “Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi” paneline katıldı.
Panelde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Metiner, geçmişte devlet terörüne karşı çıktıkları gibi PKK terörüne de karşı çıkacaklarını belirti. Metiner, “Ya zalimlere karşı hep birlikte dik duracağız, ya da bizden olan zalim bizden olmayan zalim diye yanlış bir yere sürükleneceğiz. Hiç kimsenin Mardin’i zalimlere terk etmesine izin vermeyeceğinizi yürekten inanıyorum. Mardin, bu vandallığı hak etmiyor” dedi.

“Yeni Türkiye’nin sancılarını çekiyoruz”
Kayseri’deki bombalı saldırıyı hatırlatan Metiner, “Bugün Mardin’e indiğimizde üzücü bir haber aldık; Kayseri’de 13 şehidimiz var. O bombayı kim patlatıyor. Beşiktaş’ta o bombayı kim patlattıysa Kayseri’de o bombayı o patlattı. Terör örgütlerin adı artık bir önem arz etmiyor. Ha PKK olmuş, ha DAİŞ olmuş, ha PYD olmuş veya DHKP-C olmuş hiç fark etmiyor. Eski Türkiye’nin artıkları yeni ilerleyişini engellemeye çalışıyor. Şuan yeni Türkiye’nin sancılarını çekiyoruz” diye konuştu.

“Çok korkakça ve alçakça bir terör eylemidir”
Panelin sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Metiner, Kayseri’deki saldırılarda şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu. Metiner, “Bu ülkenin birliği hiçbir şekilde bozulmayacak. Türkiye düşmanı ülkeler terör üzerinden kendi siyasetlerini Türkiye’ye dikte etmeye çalışıyorlar. Türkiye’yi hizaya getirmeye, diz çöktürmeye çalışıyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz, terörü de yeneceğiz. Çok korkakça ve alçakça bir terör eylemidir” dedi.

“Halap’te bir insanlık dramı yaşanıyor”
Halep’te yaşanan gelişmelere de değinen Metiner, şunları söyledi: “Esed, eli kanlı bir diktatördür. Dün gece kendi halkına karşı fosforlu bombalar kullandı. Yoğun ve sistematik bir katliam içerisinde... Esed’in eli kanlı bir diktatör olduğu bilindiği halde bu ülkede maalesef Esed severler var. Zalim ordusunun Halep’e girmesini zafer diye alkışlayanlar var. Ayrıca mazlum edebiyatı yapan PKK’nin, Esed ile birlikte işbirliği olması, en fazla Kürtleri düşündürmesi gereken bir konudur. Halep’te bir insanlık dramı yaşanıyor. Türkiye olarak biz devredeyiz. İnsani güvenlikli bir koridor açmaya çalışıyoruz. İnşallah bu çabalarımız sonuç verecektir. Ama eninde sonunda Esed rejimi devrilecektir. Esed ile birlikte işbirliği içerisinde olan PKK ve benzeri terör örgütleri de yenilecektir.”

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.