25.07.2015 07:39 | Son Güncelleme:

Terör operasyonları devam ediyor

İstanbul, Adana, Adıyaman, İzmir, Konya gibi çeşitli illerde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütlerine yönelik hava destekli operasyon düzenliyor. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

IŞİD, PKK, DHKP-C'ye yönelik operasyonlarda dün 302, gece 288 kişi gözaltına alındı. Şu ana kadar 590 kişi gözaltına alınmıştı oldu.

Konya'da gözaltına alınanlar arasında bulunan F.K.'nın, IŞİD'in Türkiye'deki canlı bombacısı olarak aranan 3 kadından biri olduğu belirtildi

IŞİD, PKK, DHKP-C...
 
Güvenlik güçlerinin dün terör örgütleri IŞİD, PKK, PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H ve DHKP-C'ye yönelik operasyonlarında 320 kişi gözaltına alınmıştı. Başbakan Davutoğlu şu ana kadar 590 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Bu sabah terör operasyonları devam ediyor...
 
AĞRI'DA 16 GÖZALTI
 
AĞRI’da PKK /KCK ile gençlik örgütü YDG-H’ye yönelik yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.
 
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bugün sabah saatlerinde il merkezi ve ilçelerde PKK terör örgütüne üye oldukları iddia edilen kişilerin evlerine operasyon yaptı. Operasyonda gözaltına alınan 16 kişi, ifadeleri alınmak üzerre Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. 
 
Öte yandan dün de Iğdır’da ’toplantı ve yürüyüşler kanununa muhalefet ve örgüt propagandası ve üyeliği’ suçlarından gözaltına alınan 9 kişiden 6’sı serbest bırakıldı. 3 kişinin ise emniyetteki gözaltı süreleri devam ediyor.
 
İSTANBUL'DA GÖZALTILAR VAR
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyoğlu'nda operasyon düzenledi. Polis helikopterinin de havadan destek verdiği operasyon, Hacı Ahmet Mahallesi Kurtoğlu Caddesi ile Hacı Ahmet Karakolu, Eburıza Dergahı, Pir Hüsamettin sokaklarında yapılıyor. Birçok adreste devam eden operasyon için çevik kuvvet polisleri sokak başlarında çevre güvenliği aldı. Özel harekat polislerinin desteğiyle baskın yapılan adreslerde çok sayıda kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınanlar Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü.  Özel harekat polisleri eşliğinde önceden belirlenmiş adreslere eş zamanlı baskınlar yapan Terörle Mücadele polisleri aramaları sürdürüyor.
 
MUŞ'TA 4 GÖZALTI
 
Muş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube  Müdürlüğü ekiplerince, YDG/H'ye yönelik kent merkezi ve Bulanık ilçesinde eş  zamanlı operasyon düzenlendi. Bulanık'ta S.Ö. ve Y.S, kent merkezinde ise H.T. ve E.A. gözaltına  alındı.  Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda, örgütsel döküman ele  geçirildi. 
 
 
ADANA'DA 54 GÖZALTI
 
Adana'da da terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H ile DAEŞ üyelerine yönelik düzenlenen operasyonda 54 kişi gözaltına alındı. Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ve Özel Harekat timlerinin sabaha karşı başlayan helikopter destekli operasyonunda, kentin değişik mahallelerinde çok sayıda eve baskın yapıldı. Operasyonda DAEŞ ile YDG/H üyesi olduğu iddia edilen 54 kişi yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Kurumuna getirildi. Burada işlemi biten zanlılar sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
 
 
ADIYAMAN'DA 15 GÖZALTI
 
Adıyaman'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 15  kişi gözaltına alındı. AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü  Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki birçok adrese çok sayıda  polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenledi.  Operasyonda 15 kişi  gözaltına alındı. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık  kontrolünden geçirilen şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. 
 
'CANLI BOMBA' YAKALANDI
 
Konya merkezli 3 ilde DAEŞ terör örgütüne yönelik  düzenlenen operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör  örgütü DAEŞ'e yönelik Konya, Ankara ve Manisa'da, daha önceden belirlenen 30  adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. 
 
Konya merkezli Ankara ve Manisa'da, terör örgütü IŞİD'a yönelik yapılan operasyonda 1'i kadın 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bulunan F.K.'nın, IŞİD'in Türkiye'deki canlı bombacısı olarak aranan 3 kadından biri olduğu belirtildi
 
İZMİR'DE YDG-H OPERASYONU
 
İzmir'in Menemen ilçesinde terör örgütü PKK'nın gençlik  yapılanması YDG/H'ye yönelik operasyonda, bazı doküman ve malzemeler ele  geçirildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H'ye yönelik, sabaha karşı Asarlık Mahallesi'nde  bazı adreslere operasyon düzenledi. 
 
Özel Harekat Şubesi polislerinin de destek verdiği operasyonda,  şüpheli olarak belirlenen kişilerin evlerinde arama yapıldı. Aramalarda, suç  delili olarak değerlendirilen doküman ve malzemelere el konuldu. 
 
Operasyonda gözaltına alınan zanlı sayısı hakkında açıklama yapılmadı. 
 
 
 
   
 
 
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0