İstanbulkart adlı uygulamayla kartınıza kredi kartıyla yükleme yapabileceksiniz

08.02.2018'de eklendi08.02.2018-15:12 'de güncellendi
Kredi kartıyla yükleme yapma imkanı tanıyan İstanbulkart uygulamasının Android versiyonu beta olarak Google Play Store'da yayınlandı. Peki İstanbulkart adlı mobil uygulama başka hangi özellikler sunuyor?

İstanbulkart sistemi, internet sitesi üzerinden kredi kartı ya da hesap kartı ile bakiye yükleme ve bakiye sorgulama imkanı sunuyor. Ancak bunun mobil bir versiyonu yok.

İBB’ye bağlı Belbim şirketi, kredi kartıyla yükleme yapma imkanı tanıyan İstanbulkart uygulamasını Android için Google Play Store’da yayınladı. Uygulama şu anda beta aşamasında.

İstanbulkart mobil uygulamasıyla İstanbulkart'ınıza para yükleme, bakiye görüntüleme ve hesap hareketlerini izleme işlemleri gibi birçok işlemi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde akıllı telefonunuzdan yapabileceksiniz.
İstanbulkart mobil uygulamasıyla NFC destekli her telefon bir istanbulkart dolum noktasına dönüşebiliyor. 

Uygulamanın diğer özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

  • NFC destekli telefonlarınızda istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak anlık bakiye görüntüleyebilirsiniz.
  • Anlaşmalı banka kartı bilgileriniz ile istanbulkart’ınıza seçeceğiniz miktarda talimat oluşturabilirsiniz.
  • NFC destekli cihazlar ile istanbulkart’ınızı telefonunuzun arkasına okutarak talimat yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.
  • NFC özellikli olmayan telefonlarda ise uygula üzerinden dolum talimatı oluşturularak, en yakın otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan istanbulkart talimat yükleme noktalarına kartınızı okutarak dolum işleminizi tamamlayabileceksiniz.
  • Konumunuza en yakın istanbulkart yükleme ve harcama noktalarını harita üzerinde görüntüleyebileceksiniz.