GündemRSS
13.11.2013 - 11:35 | Son Güncelleme: 13.11.2013-11:38

İşte AÖF 2013-2014 Sınav Takvimi (Aöf güz dönemi sınav ne zaman)

İşte AÖF 2013-2014 Sınav Takvimi...Aöf güz dönemi sınav ne zaman yapılacak?2013-2014 Öğretim Yılı İnternet Başvuru, Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri şöyle:

Sitene Ekle
İşte AÖF 2013-2014 Sınav Takvimi (Aöf güz dönemi sınav ne zaman)

İşte AÖF 2013-2014 Sınav Takvimi...Aöf güz dönemi sınav ne zaman yapılacak?2013-2014 Öğretim Yılı İnternet Başvuru, Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri şöyle:

AÖF dikey geçiş ve yatay geçiş kayıt işlemleri başladı mı? AÖF'ün yaptığı açıklamaya göre , ÖSYS ek yerleştirmelerinde herhangi AÖF bölümüne yerleşen adaylar, AÖF ya da Meslek Yüksekokullarından ön lisans mezunları , yükseköğretim mezunu yada öğrencisi olanlar , yatay geçiş yapmak isteyenler , lisanslarını tamamlamak isteyenler adaylar 30 Eylül - 25 Ekim 2013 tarihleri arasında AÖF 'e kayıt olabilecekler .
Açık Öğretim Fakültesi kayıt işlemleri başladı mı? AÖF 2013 kayıtları başladı mı? AÖF kayıtları bitti mi? AÖF ek kayıt, kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemlerinizi AÖF resmi sitesinden yapabilirsiniz. AÖF dikey geçiş ve yatay geçiş kayıt işlemleri başladı mı?
 
AÖF KAYITLARI BAŞLADI, AÖF EK YERLEŞTİRME
 
Açıköğretim Fakültesi kayıtları başladı. Anadolu Üniversitesi 2013-2014 Eğitim yılında Açıköğretim Fakültesi İktisat İşeletme Fakültelerine kayıt olmaya hak kazanan adaylar için kayıt tarihlerini açıkladı.
 
AÖF'ün yaptığı açıklamaya göre , ÖSYS ek yerleştirmelerinde herhangi AÖF bölümüne yerleşen adaylar, AÖF ya da Meslek Yüksekokullarından ön lisans mezunları , yükseköğretim mezunu yada öğrencisi olanlar , yatay geçiş yapmak isteyenler , lisanslarını tamamlamak isteyenler  adaylar 30 Eylül - 25 Ekim  2013 tarihleri arasında AÖF ' e kayıt olabilecekler .Lisans mezunları yada öğrencileri okudukları bölümden farklı bir bölüm seçmek şartıyla kayıt olabilecekler.  AÖF kayıtları AÖF'ün resmi internet adresi üzerinden online olarak yapılacak.
 
30 Eylül- 23 Ekim tarihleri arasında gerekli belgeler ile beraber AÖF bürolarına müracaat eden adayların kayıtları onaylanacaktır. Adaylar dönem giderlerini Vakıfbank'a yatırabilecekler.23 Ekim tarihine kadar kayıtlarını yaptıramayan adaylar 24 ve 25 ekimde mazeretli olarak kayıtlarını yaptırabilirler. AÖF 25 ekim saat 14:00'dan sonra gelecek kayıt taleplerini kabul etmeyecek.
 
AÖF Yeni Kayıtlarda 400 Bin Yeni Öğrenci Bekliyor
- Anadolu Üniversitesi (AÜ) Akademik Danışmanlık ve Uygulama Hizmetleri Koordinatör Yardımcısı Yard. Doç Dr. Kamil Çekerol, Açıköğretim Fakültesi’nin (AÖF) her geçen gün büyüdüğünü ve çoklu kayıt süresinde de yaklaşık 400 bin öğrencinin kayıt yaptırmasını beklediklerini söyledi.
 
İHA’ya açıklamalarda bulunan Yard. Doç. Dr. Çekerol, AÖF’te yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin tamamlandığını, şuan ise çoklu kayıtların devam ettiğini belirterek, “30 Eylül itibariyle başlayan ÖSYS ek yerleştirme, dikey geçiş, lisans tamamlama, ikinci üniversite ve yatay geçiş kapsamında gerçekleştirilecek olan ‘Çoklu kayıt’ süreci 25 Ekim’e kadar sürecektir. Bu kayıt grubunda 400 bin öğrencinin kayıt yaptırması beklenmektedir. 25 Ekim 2013 tarihinde kayıt süreci tamamlandıktan sonra güz dönemi ara sınavı hazırlıkları başlayacaktır. 2013-2014 öğretim yılı güz döneminde ara sınav 14-15 Aralık 2013, dönem sonu sınavı 25-26 Ocak 2014 tarihlerinde, bahar döneminde ise ara sınav 26-27 Nisan 2014, dönem sonu sınavı 7-8 Haziran 2014 tarihlerinde yapılacaktır” dedi.
 
2013 AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri Uzatıldı mı
 
AÖF kayıt yenileme ek  süre Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri geçtiğimiz günlerde başlamıştı.  Açıköğretim Fakültesinin resmi internet adresinden yaptığı duyuruya göre kayıt yenilme işlemleri ile ilgili tarihler belirlendi. Kayıt işlemleri ve tarihleri ile ilgili yapılan resmi duyuruya göre ,  kayıt yenilme işlemleri 16 Eylül Pazartesi başladı.Bu tarihten itibaren öğrenciler 2013-2014 Güz dönemi AÖF kayıt yenilme işlemelerini gerçekleştirebilecekler.
 
Kayıt yenileme işlemleri 25 Eylül Çarşamba günü mesai bitimiyle sona erdi. Aöf bu tarihler içerisinde kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştiremeyen ancak mazeriti bulunan öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini 26-27 Eylül tarihleri arasında alacağını duyurmuştu. 27 Eylül itibariyle son bulan kayıt yenileme işlerinin ardından AÖF !den yapılan açıklamaya göre bu tarihden itibaren kayıt yenileme - ders ekleme - ders çıkarma gibi işlemeler kabul edilmeyecek.
 
Kayıt yenileme işlemlerinin mazeretli işlemlerde dahil 27 Eylül de son bulmasının ardından AÖF kayıt yenileme işlemeleri için kesinilikle ek süre verilmeyeceğini duyurdu.  AÖF 'ün yaptığı resmi duyuruda altını çizdiği bir diğer nokta ise adayların kayıt yenileme sırasında ve sonrasında şifreleriyle beraber ders yenileme işlemlerinin onaylanaıp onaylanmadığını kontrool etmeleri konusu. Şifrelerini hatırlamayan öğrenciler içinde bir hatırlatma yapan AÖF bu öğrencilerin şifrelerini 444 10 26 'dan alabileceklerini belirtti.
 

AÖF, dönemlik-kredili sistemde Güz ve Bahar dönemi olmak üzere bir öğretim yılı, iki dönemden oluşmaktadır. Öğrenciler AÖF Güz ve Bahar dönemlerinde, AÖF ara ve dönem sonu sınavları olmak üzere her dönemde iki sınava gireceklerdir. Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren yaklaşık 20 gün içinde http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)” linkinde yayımlanmakta ve öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabilmektedir. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmayacaktır.


En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
MİLLİYET.TV
En Çok Konuşulan Haberler
Belirtilen eserlerin hangisi şiir türünde değildir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.