12.10.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.10.2017-2:30 A-A+

İSTİKAMET GÜNEY AMERİKA!'Cennet’in Gözyaşları’ için bu yılın sürpriz dizisi demiştim. Kendi kulvarında (‘Meryem’, ‘Kırgın Çiçekler’, ‘Tutsak’ ve benzerleri arasında) çıkış yapacağını yazmıştım. Yurt dışından da karşılığını almış gibi görülüyor. ‘Kore uyarlaması’ olarak değil, Türkçe adıyla MIPCOM’da (Fransa’nın Cannes şehrinde 16-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen televizyon sektörünün fuarı) görücüye çıkacak.

Pazarlamayı, yerli dizilerin yurt dışı işlerine bakan Eccho Rights yapıyor. Hemen kapmışlar, “Bizim için çok etkileyici bir iş oldu” diye yorumlamışlar. Süreç Film’in ‘Kiraz Mevsimi’, İtalya’da çok beğeni aldı. ‘Cennet’in Gözyaşları’ özellikle Latin piyasasında iş yapacak. 

Listede üç dizimiz var

Pasiones kanalı ‘Telenovela’ konusunda uzman olarak görülür. Amerikalı Hemisphere Media Group bünyesinde yer alır. Bir rakam vermek gerekirse, ABD ve Latin ülkelerinde toplam 18 milyon evde izlenir. Baktım, listelerinde üç Türk dizisi var. ‘Me Robo Mi Vida’ adıyla ‘O Hayat Benim’, ‘El Secreto de Feriha’yla malum dizimiz ve ‘Medcezir’.

Gerçeğin şovu fena bitecek

“40 yıllık büyük sır perdesinde önemli gelişme! Yeşilçam’ın yıldızı
Hale Soygazi, Murat’ın annesi olduğu iddialarına canlı yayında cevap verecek mi? Murat Şar, sürpriz tanıkların ışığında annesine kavuşabilecek mi?” Üç haftadır Seda Sayan ve Uğur Arslan’ın sunduğu ‘Artık Susma’da bunlar konuşuluyor.

İş öyle bir noktaya geldi ki, “Ya bitecek ya bitecek” dediklerinden. Her iki tarafın “Özür dilerim yanlışlık oldu” demeye hakkı yok. ‘Gerçeğin şovu’ dedikleri... Soygazi’de ortaya tersi bir durum çıkarsa kim bilir neler söylenecek? Etik olarak, Seda ve Uğur’un iddialarının asılsız olduğu resmi olarak ilan edilirse, bundan böyle ekrana çıkmamaları gerekir. İşin şakası yok ya da olmamalı.

‘Her dakika espri yapacağım’ derse... 

‘Klavye Delikanlıları’ için ilk bölümün ardından “Espri yapacağım diye kendini zorlarsa sıkıntı olur” demiştim. Dizi, ikinci bölümde net sinyal verdi. Komedi fakiri
sektörün içinden bir tane hoş iş çıktı diye ümitlendik ama galiba fazla büyütmüşüz. Belki önümüzdeki bölümlerde yanılırız.

Bilgi YarışmasıDünyanın en büyük gölü hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.