Dünya
11.01.2017 - 21:50 | Son Güncelleme: 11.01.2017-21:51

İtalya Başbakanı Gentiloni'ye anjiyo yapıldı

İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni’ye anjiyo yapıldı.

Sitene Ekle

İtalyan basınına yansıyan haberlerde, dün Fransa ziyaretinden  dönüşünde uçakta rahatsızlanan Gentiloni’nin, Başbakanlık doktorlarının tavsiyesi  üzerine birtakım kontroller için geceyi Roma’daki Gemelli Hastanesi’nde geçirdiği  bildirildi.

Damar tıkanıklığı tespit edilen 62 yaşındaki Başbakan’a burada anjiyo  yapıldığı, doktorların, Gentiloni’nin bir süre hastanede gözlem altında kalmasını  istediği belirtildi. Başbakan'ın ise pazartesi tekrar iş başı yapma niyetinde  olduğu ifade edildi.

Gemelli Hastanesi’nden yapılan açıklamada, Başbakan’ın dün akşam  rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı, bugün de kendisine başarılı bir anjiyo  yapıldığı kaydedildi.

Avrupalı mevkidaşlarından geçmiş olsun mesajları alan Gentiloni,  Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımda, kendisine gösterilen sevgiye,  gönderilen geçmiş olsun mesajlarına ve doktorlarına teşekkür etti.

Öte yandan, Gentiloni’nin ani rahatsızlığı sebebiyle yarın için  planlanan Londra seyahati ertelendi.

Paolo Gentiloni, ülkede geçen 4 Aralık’ta yapılan Anayasa değişikliği  referandumunu kaybeden Başbakan Matteo Renzi’nin görevinden ayrılması sonrası  yaşanan hükümet krizinde, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’nın görevlendirmesiyle  başbakan olmuştu.

Yorum Yazın
Gönder
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.