08.12.2017 - 01:30 | Son Güncelleme: 08.12.2017-2:03 A-A+

Itır Esen'e hapis istemi

Itır Esen hakkında, üç vatandaşın şikayeti üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı.

Itır Esen'e hapis istemi

AA

Twitter’daki paylaşımında 15 Temmuz şehit ve gazilerine hakaret ettiği iddiasıyla, Miss Turkey 2017 tacı elinden alınan Esen’in soruşturma kapsamında ifadesine de yer verildi. İddianamede, şehitleri anmak adına ironi olsun diye bu paylaşımı yaptığını, halkın herhangi bir kesimine yönelik hakaret kastının bulunmadığını beyan ederek, Esen’in suçlamayı kabul etmediği belirtildi. Bu kapsamda Esen’in ‘Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama’ suçunu işlediği savunulan iddianamede, 6 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. 

Bilgi YarışmasıAlışverişte öteberi taşımak için kullanılan, ilmeklerden oluşan ağ biçimindeki torbaya ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Milattan yüzyıllar önce Mısırlılar, daha sonra da Romalılar, Çinlilerden ipek satın almak için kullandığı güzergaha ne ad verilir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.