Dünya

09.03.2010 - 02:51 | Son Güncelleme: 09.03.2010-2:54

İtiraf ederken böyle ağladı!

19 yaşındaki bir genç gibi Facebook profili hazırlayan gözü dönmüş caninin planı dehşete düşürdü!

Sitene Ekle
İtiraf ederken böyle ağladı!

milliyet.com.tr

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde, kendisini 19 yaşında bir genç gibi gösteren 33 yaşındaki adam, korkunç bir plan yaptı.
İngiltere'de yaşanan olayda daha önceden iki gence tecavüz etmekten hapis cezası almış olan 33 yaşındaki Peter Chapman, 17 yaşındaki kızı da tuzağına düşürdü.
Genç kızın cesedi geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Durham'daki bir çiftliğin yakınlarında bulunmuştu. Genç kızın boğularak öldürüldüğü tespit edildi.
Mahkemede, Chapman'ın Facebook üzerinden kendisini 19 yaşında bir erkek gibi gösteren profil hazırlayıp, gençleri tuzağına çekmeye çalıştığı açıklandı.
Chapman'ın bu profil üzerinden 17 yaşındaki Ashleigh Hall'u kendisiyle tanışmaya ikna ettiği öğrenildi.
Facebook üzerinden tanıştıktan sonra, genç kızla Chapman'ın iletişim için Tagged.com ve MSN kullandıkları, cep telefonu üzerinden mesajlaştıkları bildirildi.
Ashleigh, 23 Ekim'de bir golf kulübü yakınlarında Chapman'la buluşmayı kabul etti.
Ancak Chapman'ın ortaya çıkmamasıyla Ashleigh, oldukça sinirli halde evine geri döndü.
Chapman, genç kızın 19 yaşında "Pete" adlı çekici bir erkekle buluşmayı beklediğini, kendisini bu halde görünce reddedileceğini düşünerek, bu kez yarattığı karakterin "babası" rolüne soyundu.Amacı, genç kızın güvenini kazanarak arabasına binmeyi sağlamak, ardından da fiziksel güç kullanarak Ashleigh'yi alt etmekti.
Genç kıza, "Ben Pete'in babasıyım, seni evden alıp ona götüreceğim ve evet, evimde kalabilirsin" mesajını atan Chapman, kızdan gelen "Sorun değil, ona güveniyorum, size de. Teşekkür ederim" cevabına karşılık, bu kez "Pete" olarak mesaj attı:
"Babam seni almaya geliyor bebeğim, işten yeni çıktığı için halini hoş görmeni rica ediyor, bu yüzden içeri gelip annenle tanışamayacak ve benim için seksi iç çamaşırları giy"
Ashleigh'nin arabaya binmesinden sonra onu ıssız bir yere götürerek tecavüz eden Chapman, ardından yüzünü bantlayarak, boğularak ölmesini sağladı.
Ertesi gün karakola giderek suçunu itiraf eden Chapman'ın bu görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.
Mahkemede Chapman'ın sadece 15 yaşındayken cinsel taciz soruşturmasına maruz kaldığı, 19 yaşındayken iki genç yaştaki fahişeye saldırdığı ve bir arkadaşına tecavüz ettiği öğrenildi.
Yedi yıl hapis cezası alan Chapman 2001 yılında salıverildiği, 2002'de bir fahişeyi kaçırıp tecavüz etmekten tekrar yakalandığı, ancak davanın düştüğü öğrenildi.


Etiketler:
©Copyright 2010 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.