Eyüboğlu öğrencileri, sahneden kaldırıldığı 2002 yılına kadar 3358 kez sahnelenen ve 50 milyon kişinin izlediği CATS müzikalini 16 Haziran’da İstanbullu sanatseverlerle buluşturacak.

 CATS müzikalini, yaşları 14 ile 17 arasında değişen 21 öğrenci, Devlet Tiyatroları Sanatçısı Kürşat Alnıaçık’ın yönetmenliğinde sahneleyecek. Gösteri, üç yıllık çalışmanın finali olacak. Müzik yönetmenliğini ve aranjörlüğünü Eyüboğlu Koleji müzik öğretmenlerinden Burak Büyükkarhan’ın yaptığı gösterinin dekorlarını ise Devlet Tiyatroları Dekor Tasarımcısı Ethem Özbora hazırladı. Müzikalin en önemli özelliği olan kedi makyajları Saim Dereli’nin ve kostümleri de Atilla Marina Ayhan’ın elinden çıktı.

 Eleştirmenler, CATS Müzikali 1981 yılında ilk kez sahnelendiğinde “Damdaki birkaç kedinin maceralarının anlatıldığı bir müzikalin başarı şansı ne olabilir ki?” demişlerdi. Andrew Lloyd Webber’in bu muhteşem müzikali kısa sürede klasikleşti ve “damdaki birkaç kedinin maceraları” Londra ve Broadway’in “en uzun süre sahnelenen” müzikali unvanını aldı.

 CATS’i Londra’da ya da Broadway’da izleyemeyenler üzülmesin. Eyüboğlu öğrencileri, profesyonelce hazırlanan gösteriyi, 16 Haziran’da sahneleyecek.

 Müzikali izlemeye İş Sanat’a gelenler ayrıca Eyüboğlu öğrencilerinin "2008-2009 Öğretim Yılı Sonu Görsel Sanatlar Sergisi"ni de gezebilecek.

 CATS MÜZİKALİ

 Gösteri Tarihi           : 16.06.2009 Salı

Yer                              : İş Sanat Kültür Merkezi

Kokteyl                      : 19.30

Gösteri                       : 20.00