Gündem
08.01.2016 - 08:26 | Son Güncelleme: 08.01.2016-10:10

İzmir'de metro kazası

İzmir’de Evka 3-Fahrettin Altay seferini yapan metronun vagonlarından biri devrildi. Olayda hafif yaralanan vatandaşlar ayakta tedavi edildi. Seferler 8.30'dan itibaren tek hat üzerinden başladı.

Sitene Ekle

DHA

İzmir'de metronun Bölge İstasyonu mevkiinde, yandaki depolama alanındaki yükleme sırasında raylara doğru devrilen bir konteyner, metro vagonuna çarptı.
 
Kaza sonucu devrilen vagonda bulunan bazı yolcular yaralandı.
 
OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER
 
YARALILAR AYAKTA TEDAVİ EDİLDİ
 
İzmir Metrosu Genel Müdürü Sönmez Alev, Bölge istasyonu yanında bulunan konteyner parkında taşıyıcı bir vincin, konteyneri metro treninin geçtiği sırada saat 07.50'de hattın içinde düşürdüğünü söyledi. Konteynerin çarpmasıyla Evka-3 yönü güzergahına giden metro treninin ilk vagonunun yan yattığını belirten Alev, "Yolcularımızdan hafif şekilde yaralananlar oldu. Sağlık ekiplerimiz tarafından ayakta tedavileri gerçekleştirildi. Yolcular tahliye edildi. Fahrettin Altay yönünden gelen diğer metro setleri Sanayi İstasyonu'na kadar çalıştı. Buradan yolcularımızı Evka-3 ve Bornova yönüne ESHOT otobüsleriyle taşıdık. Yan yatan vagonu Emniyetin olayla ilgili çalışmasını bitirdikten sonra kaldıracağız. Ulaşımda aksamaması için tek hat üzerinden karşılıklı olarak saat 08.30'den itibaren seferlere başladık" dedi. 
 
 
 
 

Etiketler: İzmir, metro, kaza, İzmir
Bilgi YarışmasıFaliyete geçerek Avrupa'da kaosa neden olan Eyyafyallayöküll yanardağı hangi ülkededir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Milli Şef" hangi siyaset adamımızın lakabıdır?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX