Ege

07.10.2017 - 03:29 | Son Güncelleme: 07.10.2017-3:29

‘İzmir’in en büyük partneri Almanya’

Almanya’nın yeni İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ı ziyaret etti.

Sitene Ekle
Almanyaya yönelik önemli organizasyonlar yaptıklarını hatırlatan Yorgancılar, Baden Württemberg, Bavyera, Niederrhein, Niedersachsen eyaletleri ile heyet ziyaretlerini, Münihteki Ludwig Maximilian Üniversitesi ziyaretinde heyette bulunan İzmir Yüksek Toknoloji Enstitüsü (İYTE) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi yetkililerinin karşılıklı işbirliğini, Bremen Invest ile Almanyada İş Kurma ve Almanya Pazarına Girme seminerini, Almanya Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü temsilcilerinin EBSO ziyaretini, İzmirli sanayicilerin Hannoverdeki EMO Metal İşleme ve Makine Teknolojileri Fuarına katılımını örnek gösterdi.

Yorgancılar, İzmir’in en büyük ticari partnerinin Almanya olduğunu söyledi, “Almanya’dan daha çok işadamının gelmesiyle kentin toplam 2.2 milyar dolarlık dış ticaret hacmi daha yüksek rakamlara çıkarılabilinir” dedi.

"Sevimli Hayalet" olarak bilinen çizgi film kahramanı hangisidir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX