Ege

13.02.2018 - 01:06 | Son Güncelleme: 13.02.2018-1:07

İzmir, Japon turistlerin cazibe merkezi olacak

Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Miyajima’yı ağırladı, “İzmir, doğal güzellikleri ve tarihinin yanında güvenilir kent olmasıyla, Japonların çekim merkezi haline gelecek. Turist sayısı artacak ” dedi

Sitene Ekle

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akido Miyajima, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. İzmir’e ilk gez geldiğini ve harika deniz manzarasına bayıldığını söyleyen Büyükelçi Miyajima, burada kendisini memleketinde gibi hissettiğini belirtti. 

150’nci yıl

150. yılını dolduran Büyükşehir’i de kutlayan Miyajima, İzmir’in güvenli bir kent olduğunu hem Türkiye’de hem İzmir’de Japon kültürünü tanıtmak amacıyla etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti. 

Ziyaretten mutluluk duyduğunu kaydeden Başkan Kocaoğlu, Japon turistlerin kente gelmesi için gereken desteği vereceklerini ifade etti, nüfusu ile dünyanın ender güvenli kentlerinden biri olduğunu söyledi. Büyükşehir Başkanı, tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan İzmir’in, gerçekleştirdikleri çevre yatırımlarıyla, sağlıklı gıda ve 24 saat içilebilir su temini ile Japon turistler açısından önemli bir cazibe merkezi olacağını da sözlerine ekledi.


Her şartta mutluluğu bulan roman kahramanı kimdir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX