27.07.2015 20:57 | Son Güncelleme:

Jandarma komutanına silahlı saldırı

Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız uğradığı silahlı saldırı sonucu kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Hain saldırıda Kulaksız'ın eşi de kolundan yaralandı.

Binbaşı Kulaksız’ın kullandığı otomobile, takip eden 2 araçtan çapraz ateş açıldığı belirlendi.

Kulaksız'ın şehit olduğu haberi yakınlarına bildirilirken, acı haber sağlık sorunları nedeniyle şehidin yaşlı anne ve babasına verilmedi

Kaldırıldığı hastanede şehit olan Binbaşı Arslan Kulaksız'ın ağabeyi Dursun Kulaksız'ın 25 yıl önce maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybettiği öğrenildi

Saldırı ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada Binbaşı Kulaksız’ın kalleşçe bir saldırıda şehit olduğunu belirtildi.

Muş'ta Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı binbaşı Aslan Kulaksız, terör örgütü tarafından silahlı saldırıya uğradı. Kulaksız kurtarılamayarak şehit düştü. Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde ilçenin mezarlığı yanında meydan geldi. İlçe Jandarma Garnizon Komutanı İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Arslan Kulaksız, eşi ve kızı ile birlikte mesai bitiminde evlerine gittikleri sıra otomobili arıza yaptı. Otomobilden inen Kulaksız, aracını kontrol ettiği sırada kendisini takip eden 2 araç tarafından çapraz ateşe tutuldu. Şahıslar olay yerinden kaçarken, Binbaşı Kulaksız ve kızı yaralandı. Yaralılar bölgeye sevk edilen ambulanslarla Malazgirt devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Binbaşı Kulaksız kurtarılamayarak şehit düştü.

EŞİ DE KOLUNDAN YARALANDI
 
Muş Valisi Vedat Büyükersoy, Malazgirt İlçesinde teröristlerin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu açıkladı.
 
 
Vali Büyükersoy, saldırıda araçta bulunan Binbaşı Kulaksız'ın eşi Sibel Kulaksız'ın kolundan hafif şekilde yaralandığını ayrıca yine araçta bulunan kızının ise saldırıdan yara almadan kurtulduğunu açıkladı.

SALDIRGANLAR İKİ OTOMOBİLDEN ÇARPRAZ ATEŞ AÇTI

Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’ın şehit olduğu, eşi Sibel Kulaksız’ın kolundan hafif şekilde yaralandığı ve kızının da yara almadan kurtulduğu silahlı saldırı ile ilgili detaylar da aydınlanmaya başlandı. Binbaşı Kulaksız’ın kullandığı otomobile, takip eden 2 araçtan çapraz ateş açıldığı belirlendi. Açılan çarpraz ateş sonucu Binbaşı Kulaksız ağır şekilde, eşi Sibel ise kolundan yaralandı.

MUŞ’TAN SKORSKY İLE DOKTOR GETİRİLDİ

Kulaksız çifti ambulanslarla Malazgirt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Binbaşı Arslan Kulaksız için Muş’tan iki skorsky helikopterle Malazgirt’e doktor gönderildi. Yaşanan saldırı üzerine Vali Vedat Büyükersoy da Malazgirt’e gitti. Ameliyatta bir kaç kez kalbi duran Arslan Kulaksız yapılan tüm müdahelelere karşın saat 22.30’da şehit oldu. Güvenlik önlemlerinin üst düzeye çıkarıldığı ilçede kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyonlar sürdürülüyor.

ANNE VE BABASINA HABER VERİLEMEDİ

Kulaksız'ın şehit olduğu haberi  yakınlarına bildirilirken, acı haber sağlık sorunları nedeniyle şehidin yaşlı  anne ve babasına verilmedi
Muş'un Malazgirt ilçesinde uğradığı silahlı saldırı  sonucu şehit olan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın, Amasya'nın  Merzifon ilçesine bağlı Ortaova köyündeki baba ocağında yas var.
    Ortaova köyünde şehidin babaevinde kalan ablası Emine Şallı'ya,  kardeşinin şehit edildiği haberi, askeri yetkililer tarafından verildi.  Kulaksız'ın babası Ömer (85) ile annesi Nevriye Kulaksız'a (80), sağlık sorunları  nedeniyle acı haber verilemedi.

    Olayın duyulması üzerine şehidin babaevi ile evin bulunduğu sokağa  Türk bayrağı asıldı.
    Evli ve 2 çocuk babası olan Arslan Kulaksız'ın, ağabeyi Dursun  Kulaksız'ın 1990'da Amasya'da Yeni Çeltek Kömür İşletmesi'ne ait maden ocağında  meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybettiği ve şehit binbaşının oğluna  ağabeyinin adını verdiği öğrenildi.

ÇOK ZOR ŞARTLARDA OKUDU

Şehidin ilkokul arkadaşı Salih Ak, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  şehit Arslan Kulaksız'ın köylerindeki 3'üncü şehit olduğunu söyledi.
    Kulaksız'la ilkokulu beraber okuduklarını ifade eden Ak,  "Bizden  sonra liseyi Merzifon'da okudu, sonra askeriyeye geçti. Gayet sakin ve dürüst bir  kişiydi. Garibanlıktan yetişti, her zaman sağlam kişiliği vardı. Çok zor  şartlarda okuyup bu mertebeye geldi" dedi.
    Ak, şehit binbaşı ile en son geçen yıl yeğeninin düğünü için geldiği  köyde görüştüklerini belirtti.
    Komşusu Alaattin Sayan da Kulaksız'ın zor şartlar altında yetiştiğini  dile getirerek, "Bütün köy halkı çok seviyordu. Geçen yıl geldiğinde görüşmüştük"  diye konuştu.

AYNI AİLENİN 2. ŞEHİDİ

Kulaksız'ın ağabeyi Dursun Kulaksız'ın 25 yıl önce Yeni Çeltek Kömür İşletmesi'ne ait maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybettiği öğrenildi

Evli ve 2 çocuk babası olan Arslan Kulaksız'ın, ağabeyi Dursun Kulaksız'ın 1990 yılında Amasya'da Yeni Çeltek Kömür İşletmesi'ne ait maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybettiğini ve ailenin ikinci şehidini verdiğini belirten halasının oğlu Hamza Acar,  “Acımız büyük. Çok iyi birisiydi. En son geçen sene Kurban Bayramı’nda buradaydı. Daha sık geliyordu. Malazgirt’e gidince ziyaretlerini seyreltti. Sürekli annesine, babasına bakan birisiydi” diye konuştu.

  Şehidin üvey ağabeyi Hikmet Acar’ın da sağlık sorunları nedeniyle ambulansla hastaneye kaldırılıp gözetim altında tutulduğu bildirildi.

GENELKURMAY: HUNHARCA, ADİCE VE KALLEŞÇE SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Saldırı ile ilgili Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada Binbaşı Kulaksız’ın kalleşçe bir saldırıda şeht olduğunu belirtildi. Genelkurmay’dan yapılan açıklama şöyle:
"Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, 27 Temmuz 2015 günü, saat 19.20’de, Muş  Malazgirt ilçe merkezinde, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Arslan Kulaksız ve eşinin bulunduğu özel araca silahlı saldırıda bulunulmuştur. Meydana gelen silahlı saldırıda ağır şekilde yaralanan Jandarma Binbaşı Arslan Kulaksız, kaldırıldığı Malazgirt Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, aynı gün saat 22.30’da şehit olmuştur. Hunharca, adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar diliyor, saldırıda yaralanan eşine de acil şifalar temenni ediyoruz."

Cumhurbaşkanı'ndan Binbaşı'nın eşine başsağlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Binbaşı Kulaksız'a Allah'tan rahmet, ailesine ve TSK camiasına başsağlığı dileğinde bulundu.
Erdoğan şehit binbaşının saldırıda yaralanan eşi Sibel Kulaksız ile de bir telefon görüşmesi yaptı; kendisine geçmiş olsun dileklerini iletti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muş'un Malazgirt ilçesindeki terör saldırıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığından bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, saldırıda ağır yaralanmasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Aslan Kulaksız'ın vefatı nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e taziye dileklerini de iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şehit Binbaşı Kulaksız'a Allah'tan rahmet, ailesine ve TSK camiasına başsağlığı dileğinde bulunduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saldırıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'in yanı sıra Muş Valisi Vedat Büyükersoy'dan da bilgi aldığı kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şehit binbaşının saldırıda yaralanan eşi Sibel Kulaksız ile de bir telefon görüşmesi yaptığı, kendisine geçmiş olsun dileklerini ilettiği öğrenildi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerJandarma