Jennifer Lopez de olsan o gül serilecek, o yüzük takılacak!

Tahmini değeri 1 milyon dolar olan yüzükle aldığı evlilik teklifini kabul eden Jennifer Lopez, dördüncü evlilik için büyük bir adım attı. Başarısı dağı taşı aşmış bir müzisyen de olsanız, evlilik teklifiyle ilgili değişmeyen şeyler var...
 

Jennifer Lopez de olsan o gül serilecek, o yüzük takılacak!

Bir şeyleri çok yapmak

Bir şeyleri çok yapmak

Çok hediye, çok para, çok emek... İlişkiyi yüksek tempoda tutabilmek için nedensizce 'çok'a ihtiyaç duyuyoruz. Birlikte çok zaman geçirmeden, çok şey paylaşmadan ve 'çok'tan bahsetmeden ilişki yaşamak imkansız gibi bir şey. Beklentiler, 'çok'ların üzerine kurulu. 

Önemsenme hissi

Önemsenme hissi

Günümüzün ilişki turnusollarından biri de neye ne kadar para harcadığınız. 'Çok değerli' hissettirebilmek için, genellikle 'çok değerli' şeyler hediye etmeniz gerekiyor.

Nasıl bir açmaz içindeysek iş, gidip gelip 'çoklar' evrenindeki bir karadeliğe çekiliyor. Çok yoksa, hiç yoktur.

Karşınızdaki kişiyi 'önemsediğinizi' göstermek için, 'önemli' miktarda harcama yapmanız gerekiyor.

Güller, çiçekler, kral daireleri

Güller, çiçekler, kral daireleri

İlişkilerin bu derece yüzeyselleşmesi ve finansal fair play'den gittikçe uzaklaşması nedeniyle, herkes biraz neyi ne kadar yapacağını anlayamaz duruma geldi. Çiçek mi alınacak? 500 tane gönderelim. Kazak mı alınacak? İndirimde olmaması lazım. Üstelik, karşınızdaki kişinin kariyerinin hangi noktasında olduğu ya da ne yaşayıp ne yaşamadığı bile önemsizleşiyor.

Karşınızdaki önemliyse, ona önemli olduğunu hissettirmelisiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Hatrı sayılır harcamalarla. Birileri ve bir şeyler, bize bunu düşünmemizi öğütlüyor sanki. 

Yılların Jennifer Lopez'i

Yılların Jennifer Lopez'i

Üstelik bu 'çoklar' evreni, kariyerinize ve ününüze göre küçülmüyor da... Yani 'çok'a sahipken 'az' görünce kendini geriye çekiveriyor insan. 'Çok'la yaşamaya devam edebilmek istiyor.

Yılların Jennifer Lopez'i de olsanız, bu böyle devam ediyor, sürüyor gidiyor. Lopez bile önemli hissedebilmek için çok pahalı şeylere ihtiyaç duyuyor.
 

Kariyerin hasını da o yapar

Kariyerin hasını da o yapar

Kariyeriyle herkesi büyüleyen, dünyanın tanıdığı bir müzisyenden bahsediyoruz. Kendisi, kariyerini baştan sona ören bir başarılı kadın. Büyük işler yaptı ve yapmaya devam edeceği de çok açık. Ama iş evlenmeye gelince...

Düğünlerin hasını da

Düğünlerin hasını da

İş evlenmeye gelince, Lopez de büyük şeylere layık elbette. 'Önemsendiğini' hissetmeyi o da bekliyor. Büyük, dillere destan bir düğün bekliyor, şöyle göz alan bir yüzük istiyor. Bekliyor yani. Herkes gibi bekliyor. Herkes gibi istiyor. Önemsenmek istiyor ve nedense önemsenmenin günümüzde nakdî bir karşılığı var.
 

1 milyon dolarlık yüzük

1 milyon dolarlık yüzük

49 yaşındaki Jennifer Lopez, erkek arkadaşı Alex Rodriguez ile yakın zamanda bir tatile çıkmış. Bu tatilde Rodriguez, Lopez'e evlenme teklif etmiş. Yüzüğün fotoğraftan yapılan tahminlere göre değeri, 1 milyon dolar...

Neden tahmin ediliyor?

Neden tahmin ediliyor?

Hayranları, sevenleri, sevmeyenleri fotoğrafı gördükleri anda yüzüğe şöyle bir yakınlaştırıp bakmışlar belli ki. Hemen parlaklığından kesimine ve karatına kadar hesaplar yapılmış. "Bakalım Jennifer Lopez kaç paralık önemseniyor..." der gibi yüzüğün fiyatı hakkında tartışılmış.
Rodriguez ya da Lopez yüzüğün değeri hakkında bir şey söylemese de çoktan internette bir karara ulaşılmış: Alex Rodriguez, Jennifer Lopez'i 1 milyon dolarlık önemsiyor.

Hiç fena değil.

Dördüncü evliliğe ilk adım

Dördüncü evliliğe ilk adım

Dördüncü evliliğine ilk adımını da görkemli bir şekilde atan Jennifer Lopez, belli ki yine aşırı konuşulacağı günlerin eşiğinde. 'Çok önemli' insanların 'sevilerek önemsendiği' unutulmamalı.

Biz geri kalan faniler, hayatımıza 'eh işte önemliler' olarak devam edeceğiz. 

andac.uzel@demirorenmedya.com
twitter.com/andacuzel

Bu makaleye ifade bırak